Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Сводови Акварел Подлога, Груби Заврши, 140 Фунти, 10 х 14 Инчен, Природни Бела, 12 Листови

Сводови Акварел Подлога, Груби Заврши, 140 Фунти, 10 х 14 Инчен, Природни Бела, 12 Листови

DEN 647.76
 

Производот е достапен
Достапност

Хартија Направена со Природен Памук влакна на цилиндар мувла машина.Одлично за акварел, gouache, Акрилик, и airbrushing.Направени со Природни желатин големината. 12 листови од Природна бела, киселина слободни, 100% Памук хартија. 10 x 14 инчен Груба 140 фунти/300 грам.Сводови акварел влошки содржат хартија направена со природен памук влакна на цилиндар мувла машина.Овој уметник-одделение акварел хартија е одлична за акварел, gouache, акрилик, и airbrushing.Сводови е направен со природни желатин големината.Овие влошки содржи 12 листови од природна бела, киселина слободни, и 100% памук хартија во пати во текот подлога.Оваа подлога е 10 х 14 инчен груба 140 фунти/300 грам хартија.

Кон својствата

Производи во категоријата