Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Пацифик Слика, 2 Парчиња Exfoliating Ракавици, Мртвата Кожа Смена со Тешки Кука и Еластична Бенд, корејски Exfoliating Мит Длабоко се Отстрани Нечистотијата и Целулитот, СПА Exfo

Пацифик Слика, 2 Парчиња Exfoliating Ракавици, Мртвата Кожа Смена со Тешки Кука и Еластична Бенд, корејски Exfoliating

DEN 335.76
 

Производот е достапен
Достапност

【Ефективни Мртвите Кожата Смена】 Ова тело чистење exfoliating mitts да ги отстраните мртвите кожата силно и ефективно.Во споредба, Loofahs и хемиски отстранување полоши во отстранување на мртвата кожа од оваа корејски exfoliating mitts.Нашето тело чистење mitts се груба доволно за да разлиствам длабоко, додека мека доволно да се изедначи и удар. 【Здрава и Мека Кожа】ги Користат нашите корејски тело чистење бања mitts да се борат на вашиот нервозни, трнлив, сува кожа предизвикани од keratosis pilaris.Вашата Кожа ќе биде посјајна и поздрава.Во прилог, Тоа е корисно за корисникот за да се зголеми циркулацијата на крвта, отстранување на Целулитот и се фаќа за исклучување нечистотијата од вашето тело доколку се продолжи со масажа од страна на нашите exfoliating ракавици за време на бања. 【Внимателен Дизајн】Тешка Куки дизајн е погодно да се откажам exfoliating ракавици по користите за да ги задржи сува, тоа е многу лесно да се продавница.Покрај тоа, Еластична бенд дизајн им овозможуваат на корисниците, може да се прилагоди exfoliating ракавици според големина на дланка преку влечење на еластична лента. 【Одличен Материјал и Издржливи】Усвојување на 100% viscose влакна, овој тип на влакна е апсолутно не-токсични, и помош за корисниците да ги чисти дамките на кожата пукнатини поради тешките површина.Exfoliating и чистењето ракавици се поврзани со силни свила која нема да се скрши лесно.Тоа е многу издржлив и ќе needn не да се грижите за оштетување на ракавици за време на бања. 【Фитинг различни рака големина и предлог】 Exfoliating мит е доволно голем за да ги собере за различни големини на рака.Но, ова exfoliating тело scrubber не е погодна за луѓе чија кожа е чувствителна.Ние, исто така, укажуваат на тоа дека корисниците можат да користат со бања гел по мокрење вашето тело за 5 минути, што ќе работат подобро. 100 Percent Viscose Влакна -Viscose Влакна е апсолутно не-токсични влакна.Тоа е безопасен за кожата и исто така може да го исчистите дамките на кожата пукнатини Тешки Кука - Exfoliating ракавици имаат кука.Ќе canhang ги и Чувајте ги на сува, така што тие нема да бидат фрлени.Еластична бенд - Еластична banddesign им овозможуваат на корисниците, може да се прилагоди exfoliating ракавици според големината на palmtrough влече еластична рака.Тешко Интерфејс -Exfoliating и чистењето ракавици се aonnected со силна свила која нема да се скрши лесно.Тоа е многу издржливи andyou needn не да се грижите за оштетување на ракавици за време на бања.Како да ги користите : -Wetyour тело за 5 минути -Користете exfoliating ракавици за да четка на вашето тело -Додадете Туш Гел и влажни ракавици torub меурчиња - Користете exfoliating ракавици toscrub вашето тело.

Кон својствата

Производи во категоријата