Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Рачни USB бар-код Скенер Жичен 1D Бар-Код Читач на пораки со USB Кабел за Супермаркет, Погодност Продавница, Магацин

Рачни USB бар-код Скенер Жичен 1D Бар-Код Читач на пораки со USB Кабел за Супермаркет, Погодност Продавница,

DEN 334.80
 

Производот е достапен
Достапност

Рачни Ласерски бар-код скенер да може да се користи за да го скенира и декодира линеарна едно-димензионални (1 D) обоени бар кодови.Скенирање на ветер : 200times/сек.Ефикасно да го скенира бар-кодот и во голем број на hash услови, вклучително и преку бар-код на стакло/пластика, во силна сончева светлина, во темно околини, или на криви/рефлективна површина, дури и на оштетениот, изгребани, збрчкана и други низок квалитет на бар кодови.Plug and Play, не софтвер или стан инсталација потребни,компатибилен со Windows, Mac и Linux; работи со Quickbook, Word, Excel, Novell, и сите заеднички софтвер.Декодирање Способност, UPC-А, UPC-E, EAN-13, EAN-8, ISBN/ISSN, Кодекс 39, Code32, Code128, бар Код, Преклопувачки 2 од 5, Индустриска 2 од 5, Code128, Кодекс 93, Кодекс 11, EAN-13, ЈАН.EAN/UPC Add-on2/5 MSI/Plessey, Telepen, Матрица 2 од 5,MSI/PIESSEY, UCC/EAN128 код и др.Широко се Користи Опсег : Може да се користи во супермаркетите, погодност продавница, магацин, библиотека, книжарница, здравствена заштита за датотека менаџмент, управување со инвентар следење и др.Евтини цена 1d жичен рачни ласерски бар-код скенер код бар код читачи Спецификација : Светло извор : Видливи ласерски 650nm Грешка го оценувате : 1/5,000,000 бар-код тип : 1 D бар код како UPC-А, UPC-E, EAN-13, EAN-8, ISBN/ISSN, Кодекс 39, Codabar, Преклопувачки 2 од 5, Индустриска 2 од 5, Code128, Кодекс 93, Кодекс 11, MSI/PIESSEY, UCC/EAN128 код и др.Поддржани интерфејс : Вграден-во PS/2 тастатура, RS-232 сериски, стандард 2.0 USB интерфејс Активирањето на владата : Активирањето на копчиња; автоматско последователни скенирање; автоматско scintillation скенирање Откривање на далечина : 25cm (250cm2) 20cm (100cm2) 5cm(мал дел) Лента ширина : Минимум 0.1 mm(4mils) Длабочина на скенирање поле : 2~9cm(0.1 mm бар ширина);3~40cm(0.3 мм лента ширина) Скенирање ширина : 60mm во 30мм (од објекти);98mm во 100mm (од објекти) Скенирање на далечина : 10~600mm Височина агол 60°, Склоност агол од 45° Скенирање брзина : 200times/sec Оперативни струја : 50m A(оперативен режим);30m A(режим на чекање);100m A(максимум врв) Јазик : Поддршка за мулти-јазици Апликација Сценарија Малопродажни синџири, канцеларија автоматизација, mail/парцела сортирање и дистрибуција.Спецификација : Рамка : 150mm*90mm*65mm Тежина : 115g Материјал : ABS+PC Боја : Црна ЗАБЕЛЕШКА : НЕ се ТОЧКА НА СКЕНЕРОТ Е ЗРАК НА ОЧИТЕ.Пакет Содржина : 1 x бар-код Скенер 1 x USB Кабелот 1 x Прирачник за Корисникот.

Кон својствата

Производи во категоријата