Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
NADAMOO Безжична бар-код Скенер Компатибилен со Bluetooth, со Полни Клупа, Преносни USB 1D Бар-Код Скенер за Попис, 2.4 G Безжична & Жичен бар-код Читач за Таблет iPhone, iPad и Android и iOS

NADAMOO Безжична бар-код Скенер Компатибилен со Bluetooth, со Полни Клупа, Преносни USB 1D Бар-Код Скенер за

DEN 1439.76
 

Производот е достапен
Достапност

Преносни бар-код скенер доаѓа со 3-во-1 Врска Дизајн : Компатибилен со Сини Заб Функција; 2.4 G Безжична конекција со вклучен USB адаптер; Жичана конекција.Лесно е поврзан со вашиот лаптоп, КОМПЈУТЕР, мобилен телефон, таблет, iphone, ipad, ПОС.Работа со Windows XP/7/8/10, Mac OS, Windows Mobile, Android OS, i OS.Мал бар-код читач е светлина и голема за да ги носите со вас за подолг период.Долга Низа на баркодови се опремени со посебни сигнал комуникација,доставување до 50m /164ft пренос на далечина во бариера-слободен средини.На imager бар-код Скенер е опремена со напредна CCD сензор, Поддршка читање линеарна баркод директно од Компјутер на Екранот и мобилен телефон, ефикасно да се компензира за проблем кој ласерски скенер не може да се идентификуваат екран код.Две испратите режим : Instant upload режим + Storage mode.Скенирање и чување на бар-кодот во вградената меморија на скенер,и потоа uploadall складирани податоци на вашиот уред во серија подоцна .внатрешната меморија може да зачува до 100.000 бар-кодот.Со пригоден полнење клупа, обезбедување моќ секогаш кога ќе се стави на скенерот за полнење на обвинителна клупа.Add custom префикси/ суфикси, избришете знаци.Додадете тастатура клучеви/ комбинации (terminator ТАБОТ, CR&LF, итн.).Вклучување или исклучување на бар-код вид.Вклучи /исклучи проверка digt, старт и стоп цифра.Со врвка за околу рака, погодно да ги носите.Двоен клик за да го активирате мека тастатурата на вашиот мобилен уред.Можете да го вклучите / исклучите скенирањето, бип и вибрација.Ова е 3-во-1 CCD бар-код скенер кој може да се прочита 1 D линеарна баркод на хартија и на екранот.CCD Скенирање Технологија.Ако ви треба да ја прочитате 1 D баркодове исклучување на екранот, како на пример монитор за компјутер, паметен телефон или таблет, или скенирање преку стаклените површини, пластични се намали заврши, а CCD скенер најверојатно начин да се оди. 3 Конекции:.Поврзете со Bluetooth Функцијата : Поврзете на скенер на вашиот уред преку Bluetooth Функцијата.Пренос на далечина со пречки средина е околу 20 милиони / 65ft.На tansmission во средина без никакви пречки може да достигне до 50m / 164ft. 2.4 GHz Безжична Конекција : Поврзете на скенер на вашиот уред преку USB адаптер.Пренос на далечина со пречки средина е за 30m / 98ft.На tansmission во средина без никакви пречки може да достигне до 100 / 328ft.Жичана Конекција : Поврзете на скенер на вашиот уред преку USB кабел.Во wired режим, корисникот може да го скенира бар-кодот додека се полни.

Кон својствата

Производи во категоријата