Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
NADAMOO Безжична 2D бар-код Скенер Компатибилен со Bluetooth, 2.4 G Безжична & USB Кабелска Конекција, Преносни Бар-Код Скенер за Инвентар Библиотека CMOS Слика на Читателот за Таб

NADAMOO Безжична 2D бар-код Скенер Компатибилен со Bluetooth, 2.4 G Безжична & USB Кабелска Конекција, Преносни

DEN 1319.76
 

Производот е достапен
Достапност

Ако вашата главна цел е да се скенира едно-димензионални баркодове подолго од 3 инчи, препорачуваме да купите ласерски скенер.Мал бар-код читач е светлина и голема за да ги носите со вас за подолг период.Ласерски скенер или imager скенер?Како да знаете која еден е во право за вас?.Генерално, кога за читање 1 D долго бар-кодови, ласерски скенер може да го прочита бар-кодот повеќе лесно слики од скенерот.На imager бар-код Скенер е опремена со напредната CMOS сензор, лесно фаќање 1 D/ 2 D(QR/ PDF417/ Data Matrix,итн) бар кодови на етикетите, хартија, мобилен телефон или компјутер прикажува.Пренос на далечина со пречки средина е околу 30 m / 98 ft.Скенирање и чување на бар-кодот во вградената меморија на скенер,и потоа да ги испратите сите зачувани податоци на вашиот уред во серија подоцна. 3 Конекции : .Во можност да се прилагоди на скенирање бип.

Кон својствата

Производи во категоријата