Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
1 x 1 Алуминиумски Агол 6061, 48 Должина, T6511 Мил Парк, 1/8 Дебели

1 x 1 Алуминиумски Агол 6061, 48 Должина, T6511 Мил Парк, 1/8 Дебели

DEN 527.76
 

Производот е достапен
Достапност

Дебелина : 1/8 инчи.Должина : 48 инчи.Материјал Тип : 6061 Општа Намена Алуминиум.Крај : Неполиран (Мил).Спецификација : ASTM B221. 6061 алуминиум е лесен, општа намена и алуминиумски легури кои лесно може да бидат изработени или заварени.Таа има висока отпорност на корозија, и одличен тежина за сила сооднос.На T6511 темперамент, исто така, значи тоа е термички обработено за дополнителна сила (Развлекување : 35,000 psi).Оваа 6061 алуминиум ги исполнува ASTM B221 спецификации.

Кон својствата

ASTM B221 :

Производи во категоријата