Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Соларен Полнач 20000mAh Msnteta Соларна Енергија Банка Двојна USB Излез Водоотпорен Надворешни Резервната Батерија Преносни Соларен Полнач за Телефон со Компас Светло за ?

Соларен Полнач 20000mAh Msnteta Соларна Енергија Банка Двојна USB Излез Водоотпорен Надворешни Резервната Батерија

DEN 575.76
 

Производот е достапен
Достапност

без разлика Дали тоа е пикник, риболов, пешачењето, кампување или на работа, можете да го користите соларен полнач.Q3 : Зошто треба да моќ банка се чува подалеку од извор на топлина кога полнење под сончева светлина?.Ние ви препорачуваме да не го стави во автомобил и да ги задржи подалеку од овие затвори оган извори, во спротивно тоа во голема мера ќе го скрати животот на соларен полнач.Тоа може да ви помогне да се справи со итни случаи и е незаменлив партнер на отворено.1 A) пристаништа, автоматски да се дистрибуираат тековната кога го полните два различни уреди, осигурувајќи се дека уредите се наплаќа во полна брзина.Тип C/Микро USB влез : 5 V/2 A.Q4 : Зошто е соларна батерија полнач водоотпорен, dustproof, и shockproof?. 1 x Микро-USB и 2 x USB (5 V/2. Не оставајте ја оваа единица во автомобил во лето, поради висока температура ќе влијаат на животниот век на батеријата.Соларна енергија банката што може да се користи и дење и ноќе. Не оставајте ја оваа единица во автомобил во лето, поради висока температура ќе влијаат на животниот век на батеријата. Ве молиме ставете ја во силна сончева светлина.USB Излез : 5 V/1А+2.Но, ве молам не го победи енергично.Вашиот мобилен телефон, таблет, камера, приклучок за слушалки, MP3/4 може да ви се наплати со мобилен телефон соларни полначи.Сонцето електричен Панел : 5 V/200m A.Кога соларен полнач за телефон е на ниско ниво на власт, светилката ќе не работа, па ве молиме целосно полнење на соларен полнач е на прво место.Поради разликата на модел на мобилен телефон и капацитетот на батеријата, по тестирање, Msnteta моќ банката може да го полните вашиот iphone 13/iphone 13 про 3-5 пати. Дури и ако соларен полнач за телефон не се користи, тоа е најдобро да се наплатат тоа на секои 3 месеци да се прошири батеријата life2. Ве молиме ставете ја во силна сончева светлина.Светилка работи време : 55-65 Часа.Капацитет : 20000m Ah/74 Wh.Во еден облачен ден или затворен средина, таму не е доволно светлина за да го наполните уредот.【20000m Ah Соларен Полнач】На еколошки соларен полнач за телефон има вграден 20000m Ah супер-капацитет на батеријата, која може да наплаќаат два уреди во исто време.

Кон својствата

Производи во категоријата