Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Ackers Boro3.3,1000 ml Грифин со Ниска Форма Научни Стакло Beaker(Пакување од 6) 丨4 Мешајќи Прачки

Ackers Boro3.3,1000 ml Грифин со Ниска Форма Научни Стакло Beaker(Пакување од 6) 丨4 Мешајќи Прачки

DEN 1199.76
 

Производот е достапен
Достапност

Класа а & стакло наука мерење beaker направен од висок квалитет 3.3 borosilicate.О.Г.х Висина : 4.0×6.2(102 x 158mm). 4 Стакло Мешајќи Прачки : само 11,6 x 0.24 во (295mm x 6mm).Екстра големи означување на самото место.ASTM Спецификација E960, Тип I барања.Произведени со користење Класа &Висок квалитет инертен 3.3 borosilicate стакло. 1000ml Стакло beaker е наменета за греење со топла плоча, пламен, фурна, микробранова или греење mantles.Висока температура и Тешки еднократно,Во нормален услуга може да се загреваат многу пати до 230°C. Тоа може да се загрева еден време да се 490°C во екстремни услуга.Погоден за чување на азотна киселина, хлороводородна киселина, сулфурна киселина. 6 Pcs 1000ml Стакло beaker,К. Г. х Висина : 4.0×6.2(10.2 x 15.8 цм),со Дебелина : d : d=0.09 во/2.2 mm. 4 Стакло Мешајќи Прачки(295mm x 6mm (само 11,6 во x 0.25 во) )направете го тоа лесно за вас да го поттикне течност.Брендот "Ackers BORO3.3" е регистриран исклучиво за borosilicate стакло и е посветен на производство на високо borosilicate стакло.Borosilicate стакло е врз основа на обични стакло, со 12.5~13.5% бор, додаде.Стаклен вода стакло песок, сода вода и вар се, исто така, се додава во процесот на производство.Вирус температурата може да достигне 520℃, и силата и да е повисок.Исто така постои и помал коефициент на термичка експанзија : (3.3±0.1)×10-6/K, која е само околу 1/3 од тоа на обичните стакло.Во споредба со обичните стаклени beakers на пазарот, ќе може да ги користат со доверба.

Кон својствата

Производи во категоријата