Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
МАНИЧНА ПАНИКА Аметист Пепел Класичен Коса Боја

МАНИЧНА ПАНИКА Аметист Пепел Класичен Коса Боја

DEN 322.80
 

Производот е достапен
Достапност

Осветлување со нашите Флеш Молња Колекции да бледо русокоса (ниво 9-10) ќе се даде на најинтензивна резултати.Користи фен за коса да се еднакво се применува топлина за 5-10 минути од вашето обработка на време.Не шампон.Манична Паника делумно продира коса вратило со помали боја молекули од трајна боја на косата.За повеќето светли резултати, ние препорачуваме осветлување на косата да најсветлите ниво 10 русокоса пред употреба.Глутен-слободен resorcinol-слободни.Сите кајгана колекции ќе ви помогне да го олеснат вашата коса според упатствата во пакувањето.Про Совет : .Без суровост Вегетаријанска Формула; Оваа Боја Крем Боја на Косата Карактеристики на Вегетаријанската Состојки Тестирани На познати Личности Не Животни; Направени Во САД; PPD И Амонијак Слободен; Paraben Слободен; Глутен Слободни И Resorcinol Слободен; Phthalate Слободен; Картата е Акредитирана.За повеќе интензитет, додадете топлина.Ние нудиме 3 кајгана колекции кои ќе го олеснат вашата коса : СИНА МОЛЊА 30 VOL, ФЛЕШ МОЛЊА 30 VOL, И ФЛЕШ МОЛЊА ПРОШИРИЈА 40 VOL. Капак на косата со пластична капа и оставете ги на за 30-45 минути.СИНА МОЛЊА помага да се отстранат сите несакани brassiness во косата, ФЛЕШ МОЛЊА ПРОШИРИЈА 40 Том е нашиот супер сила кајгана комплет, помоќен од ФЛЕШ МОЛЊА 30 vol.Ова ќе ви помогне да се отвори cuticle и овозможи на Манична Паника боја на косата за подобро да навлезат косата насоки. Миење на косата со длабоко чистење/разјаснување шампон.Се комбинираат во секое формула со Миксер/Пастелни-izer да се создаде мека, на тренд во пастелни нијанси.PPD & Амонијак Слободни.Аметист Пепел Коса Боја Боја; На Smokey Сива Коса Боја Со Кул Виолетови Тонови; За Најдобри Резултати Препорачуваме Осветлување На Косата Да Најсветлите Ниво Десет Русокоса Пред Употреба. Исплакнете со студена вода подалеку од вашето лице и тело се додека водата тече јасно.Манична Паника делумно продира коса вратило со помали боја молекули од трајна боја на косата.Комбинација на нашите Миксер/Пастелни-izer со било која боја да се постигне полесни, пастелни багра што е сосема на тренд.Полу-постојани директни боја, боја на косата не содржи штетни хемикалии и се потпира на природната вегетаријанска бои кои главно седат на врвот на косата.Постојани бои косата содржат амонијак и бараат пероксид да навлезат и во врска со губење на вратило. Стави на ракавици и се применуваат Манична Паника Боја на Косата со користење на боја четка одлуки сигурни дека косата е целосно заситени.Бидете сигурни дека за да се овозможи на косата да се излади целосно пред испирањето надвор боја.Кремот може да стане малку пенлив.Примена на Манија Паника боја на косата да се пред-lightened косата е најдобар начин за да се осигура дека ќе се постигне различни резултати што можете да ги видите на нашиот боја swatches.Полу Постојана Губење На Боја; Оваа Полу Постојана Губење На Боја Формула Постепено Згаснува Во Четири До Шест Недели, Бидејќи Тоа Не Навлезат Кортекс На Вашата Коса, Но Едноставно Почива На Врвот На Косата Вратило.

Кон својствата

Производи во категоријата