Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Yosoo USB 3.0 Надворешни DVD/CD-RW Вози Режач Тенок Преносни Возачот за Netbook Лаптоп, Десктоп(Сребро)

Yosoo USB 3.0 Надворешни DVD/CD-RW Вози Режач Тенок Преносни Возачот за Netbook Лаптоп, Десктоп(Сребро)

DEN 643.20
 

Производот е достапен
Достапност

Со надворешноста сребро алуминиум Површина, тоа е модерно, капка-отпор, прашина-доказ, оган-доказ, нула-доказ.Напојува преку USB порта.Plug and play.Без возач и надворешни моќ е потребно.Само приклучете го во вашиот USB порт и DVD возачот ќе биде откриен.Користење на напредни USB 3.0 технологија, овој DVD-RW вози ви обезбедува висока брзина на трансфер на податоци (многу побрзо брзина од USB 2.0 порта) со силна толеранција на грешка.Наназад компатибилен со USB 2.0 и USB 1.0. Со своите преносни големина, тоа е погоден за вас да се користи во канцеларија или на патување.Тоа може да прочитате CD, VCD, DVD и снимање на CD-RW, CD+RW, DVD-RW, DVD+RW и слично.Со овој тенок DVD режач можете да гледате DVD филмови, слушате CD музика, копирање на музика, слики, филмови на CD/DVD, инсталирајте софтвер, или create backup дискови, итн.Спецификации : Боја : Црна, Сребрена (Изборен) Големина : Прибл. 147 x 142 14mm x / 5.79 x 5.59 x 0.55 инчен Материјал : Алуминиум Легура USB Интерфејс : 3.0 Коригирање Функција : Поддршка Compatible OS : Mac OSX98 SE/ME/2000/XP, WIN7,WIN8, WIN10 OS Апликација : Лаптоп, Мобилен КОМПЈУТЕР, PCDesktop, Лаптоп, AIO Прочитајте го Оценувате : CD-R24 X, CD-RW24 X, DVD-R8 X, DVD-RW8 X, DVD+RW8 X Пишување Брзина : CD-R24 X, CD-RW16 X, DVD-R8 X, DVD-RW4 X, DVD+R8 X, DVD+RW4 X Пакет Тежина : 500g Пакет Листа : 1 x Надворешен USB 3.0 Диск 1 x USB Кабел.

Кон својствата

Производи во категоријата