Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
YG-1 S2 Серија Vanadium Легура ХСС Директно Flute Intterupted Тема Коси Цевка Допрете, TiCN Обложени, Круг месо тело со Квадратни Крајот, Коси Chamfer, 1-11-1/2 Intterupted Тема Големина

YG-1 S2 Серија Vanadium Легура ХСС Директно Flute Intterupted Тема Коси Цевка Допрете, TiCN Обложени, Круг месо

DEN 756.00
 

Производот е достапен
Достапност

High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Титаниум carbonitride облоги се потешко и повеќе носат-отпорни, од Калај алатка за подобрување на животот и побрзо сечење брзина.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Директно flute алатки овозможи чипови да се соберат во флејта како што тие се намали и да се добро прилагодени за повеќето апликации во плитки места.Десната рака се намали алатки имаат сечење акција на која што се ангажира, кога тие се кандидира во стрелките на часовникот насока.YG-1 S2 серија vanadium легура ХСС директно flute тема коси цевка допрете.High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Титаниум carbonitride облоги се потешко и повеќе носат-отпорни, од Калај алатка за подобрување на животот и побрзо сечење брзина.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Директно flute алатки овозможи чипови да се соберат во флејта како што тие се намали и да се добро прилагодени за повеќето апликации во плитки места.Десната рака се намали алатки имаат сечење акција на која што се ангажира, кога тие се кандидира во стрелките на часовникот насока.Апликации : Добар за челични одливки и forgings/топлина-лечи легура челици.Одличен за ниска употреба на јаглерод/free обработка јаглероден челик, средни до високи јаглероден челик, сиво леано железо, нодуларна леано железо/разладени леано железо/meehanite железо/нодуларен железо.

Кон својствата

Производи во категоријата