Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Еко-пријателски Расположливиот Чаши Кафе со Капаци - 8 Унца - 50 комплети - Compostable Хартија Топли Чаши w/ Рачка

Еко-пријателски Расположливиот Чаши Кафе со Капаци - 8 Унца - 50 комплети - Compostable Хартија Топли Чаши w/

DEN 443.76
 

Производот е достапен
Достапност

Содржи : 50 компјутери 8 мл.топла хартиените чаши, 50 компјутери 8 мл.капаци, и 1 дрвена рачка;.За лице и за секојдневна употреба : без разлика дали тоа е кафе пауза или пикник, еко расположливиот чаши се одличен избор за служат топли пијалаци;.Микробранова печка и замрзнувач безбедно;.Хартиените чаши се направени од картон извори од одржливо успеа шуми (SFI заверени);.Растителна основа надеж : чаши се наредени со PLA (пченка базирани на пластика);.BPI заверена и да ги задоволи ASTM D6400 стандарди : чаши се целосно compostable во рок од 90 дена во комерцијални објекти (проверете за објекти во вашата област);.Обновливи дрвени расклопна се справи го прави вашето кафе пауза малку попријатно.Овие расположливиот чаши се совршен натпревар за статистика кафе станици, стручни состаноци или средби со пријателите.Задржување на сите карактеристики на традиционалните топла хартиените чаши (комфор во употреба и леснотијата на clean-up), оваа compostable опција минимизира отпад и displaces употребата на пластика.На обновливи дрвена рачка која доаѓа со кафе купови е сите природни, направени од одржливо собрани борови дрвја со нула надразнувачки или додатоци.

Кон својствата

Производи во категоријата