Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Повторно Игра произведено во САД 10 мл. Не Истури Чаши за Бебе, Дете & Дете Хранење во Светло Розова, Виолетова & Аква| Изработени од Еко Пријателски Рециклирани Млеко

Повторно Игра произведено во САД 10 мл. Не Истури Чаши за Бебе, Дете & Дете Хранење во Светло Розова, Виолетова

DEN 407.76
 

Производот е достапен
Достапност

БЕЗБЕДНА ЗА СИТЕ : Направен во Америка нашите Еколошки производи се побезбедни за вашето дете и за планетата.Нашето семејство во сопственост и управувани од компанијата користи Одржлив Рециклирани HDPE (Млеко Jugs).Нашите производи се 100% Не-Токсични : BPA, Phthalate, ПВЦ и Меламнин СЛОБОДНИ.Понатаму да се заштити нашата планета, еколошки Нема Spills се исто така 100% рециклираат во нивните крајот на употреба!Повторно Игра спасува 1 млеко југ од депонијата секои 6 секунди, целосно намалување на еднократна употреба пластика!.ИЗДРЖЛИВИ, ШИК за затоплување во 20 дик пакети (НЕ ЗА ГОТВЕЊЕ) Тие се идеални секојдневно јадење за деца s чаши!.Едно парче, лесно чистење силикони вентил држи вашата години млеко или сок течење-слободни.Треба да губат на вашиот вентили, имаме замена vales достапни во неколку различни количини!.Answer : ___________________________ Note : Сите наши производи се испраќаат директно од нашиот магацин во вашиот дом.Да се намали на отпад и да ги зачувате на трошоци за потрошувачите ние не користите нашиот стандард пакување обично се гледа во продавници.Може да се очекуваат истите висок стандард за квалитет мора да дојде да се знае и љубов со Ре-Игра деца садови со секоја цел, како што е нашата Направени во САД производи се проверуваат во исто склад од страна на нашиот тим и се испраќаат директно до вас.Sippy Првенство Димензии : 3.125" од 3.125" од 6.25".Вклучува : 3 Sippy Чаши.Посебна Забелешка : Повторно Игра предмети кои се бели се направени од Рециклирани Полипропилен - НЕ се Рециклира HDPE агент.

Кон својствата

Производи во категоријата