Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
PBOHUZ Мелење Машина 8pcs ХСС Chucking Reamers Мелење Машина Алатка за Поставување на 3/4/5/6/7/8/9/10мм Директно месо тело

PBOHUZ Мелење Машина 8pcs ХСС Chucking Reamers Мелење Машина Алатка за Поставување на 3/4/5/6/7/8/9/10мм Директно

DEN 511.20
 

Производот е достапен
Достапност

Изработени од high speed челик, со голема цврстина.Остри cutting-edge, високо сечење способност, висока точност, долг живот.Применливи за reaming да мувла обработка и занаетите обработка.Широко се користи за понесе обработка, инсталиран во машина за дупчење, мелење машина, итн.Обработена површина од железо, челик, пластика, дрво, бакар, алуминиум и други метални материјали.Опис : Машина reamer се користи за да се ream workpieces кои биле дупчење дупка, главно за да се подобри прецизноста на дупка и намалување на неговата површина грубост.Со многу ножеви, машина reamer парчиња и ги отстранува тенок слој на метал дупка на површината која се обработува .По обработка на reamer, обработка дупка големината и обликот можат да бидат прецизни.Карактеристики : Материјал : High Speed Челик месо тело со Дијаметар : 3/4/5/6/7/8/9/10мм Количина : 8 Тежина : 192g(прибл.) Пакувањето Вклучува : 1 Сет(8pcs) x Машина Reamers Забелешка : Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Кон својствата

Производи во категоријата