Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
JGB Претпријатија AEF20102GGG601 Eagleflex II Притисок за Миење Црево, 3/8 x 600, 3/8 Машки Цевка x 3/8 Машки Цевка Вртливата Спојки, 6000 psi

JGB Претпријатија AEF20102GGG601 Eagleflex II Притисок за Миење Црево, 3/8 x 600, 3/8 Машки Цевка x 3/8 Машки

DEN 2488.56
 

Производот е достапен
Достапност

Синтетички каучук цевка, отпорни против ладна и топла вода со вообичаените средства за чистење агенти.Две плетенки на висока затегнувачка челик жица засилување.Триење и озонската отпорни на синтетички гумени капак. 14°F до 310°С Температура на Опсег. 6000 PSI Работен Притисок, 18,013 PSI Пукна Притисок.JGB Eagleflex II е специјално дизајниран за употреба на притисок за миење машини со работни притисоци до 6000 psi и температури до 310°F. Синтетички каучук цевка, отпорни против ладна и топла вода со вообичаените средства за чистење агенти.Две плетенки на висока затегнувачка челик жица засилување.Триење и озонската отпорни на синтетички гумени капак. 6000 PSI Работен Притисок, 18,013 PSI Пукна Притисок.Дизајниран за земјоделство, каменолом, наводнување, рударството, градежништвото и индустриски апликации.Дизајниран како традиционален гума вода црево, заедно со стандардни Mx F Градина Црево Нишка (БОРБА) солидна месинг фитинзи.Орелот Вода, Пумпа за Вшмукување & Празнење Црева Колекции се дизајнирани да работат со вода/ѓубре пумпи.Совршена Градина Црево идеален за резиденцијални и лесни комерцијални корисници.На цревото е како одговараат за перење на вашиот автомобил, RV, или на брод, како што е за миење-надолу се користи во индустриски погони, коњ плевни, и пејзаж апликации.

Кон својствата

Производи во категоријата