Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
JGB Претпријатија A008-0642-0100 Орел Нитрилна 150 psi се Постават Рамни Црева, Црна Боја, 4 x 100', Алуминиум Тип Ц и Е Cam Брави, Crimped, -4 Степен F до 176 Степен F Температура Опсег

JGB Претпријатија A008-0642-0100 Орел Нитрилна 150 psi се Постават Рамни Црева, Црна Боја, 4 x 100', Алуминиум

DEN 14511.12
 

Производот е достапен
Достапност

Цевка е изградена на мешавина од синтетички elastomers, мазна, масло отпорни, црна.Една висока затегнувачка текстилни плетенка засилување.Црна маска, мешавина од синтетички elastomers соединение, ребрести заврши.Оваа црево е изградена со користење на "Исфрлени Преку Ткаат" (ETW) процесот на производство. -4°F до 176°С Температура на Опсег.Орелот 150psi Нитрилна Layflat црево е развиена како сигурен за наводнување, отпадни води и општи транспорт апликации.Оваа црево е изградена со користење на "Исфрлени Преку Ткаат" (ETW) процесот на производство.JGB Eagleflex II е специјално дизајниран за употреба на притисок за миење машини со работни притисоци до 6000 PSI и температури до 310°F. Дизајниран како традиционален гума вода црево, заедно со стандардни Mx F Градина Црево Нишка (БОРБА) солидна месинг фитинзи.Орелот Вода, Пумпа за Вшмукување & Празнење Црева Колекции се дизајнирани да работат со вода/ѓубре пумпи.Совршена Градина Црево идеален за резиденцијални и лесни комерцијални корисници.На цревото е како одговараат за перење на вашиот автомобил, RV, или на брод, како што е за миење-надолу се користи во индустриски погони, коњ плевни, и пејзаж апликации.

Кон својствата

Производи во категоријата