Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
JGB Претпријатија ATB10102GGG601 Thunderbolt Притисок за Миење Црево, 3/8 x 600, 3/8 Машки Цевка x 3/8 Машки Цевка Вртливата Спојки, Црвена Наведнуваат Почива, 3000 psi Работен Притисок

JGB Претпријатија ATB10102GGG601 Thunderbolt Притисок за Миење Црево, 3/8 x 600, 3/8 Машки Цевка x 3/8 Машки

DEN 4459.20
 

Производот е достапен
Достапност

Црниот, термички отпорни на синтетички каучук цевка.Една жица плетенка засилување.Црна топлина и масло отпорни на синтетички каучук RMA класа " Б " (pin pricked) поклопец.Рачки до 325°F (163°C) пареа во 350 psi со безбедноста фактор во износ поголем од 10 до 1. Рачки до 250°F (121°C) на водата во 3000 psi со 4 : 1 за безбедност фактор. 12,000 PSI Пукна Притисок.Дизајниран за употреба на или комбинација машини или притисок, машини за миење.Црниот, термички отпорни на синтетички каучук цевка.Една жица плетенка засилување.Црна топлина и масло отпорни на синтетички каучук RMA класа " Б " (pin pricked) поклопец.Рачки до 325°F (163°C) пареа во 350 psi со безбедноста фактор во износ поголем од 10 до 1. Рачки до 250°F (121°C) на водата во 3000 psi со 4 : 1 за безбедност фактор. 12,000 PSI Пукна Притисок.Дизајниран за земјоделство, каменолом, наводнување, рударството, градежништвото и индустриски апликации.Дизајниран како традиционален гума вода црево, заедно со стандардни Mx F Градина Црево Нишка (БОРБА) солидна месинг фитинзи.Орелот Вода, Пумпа за Вшмукување & Празнење Црева Колекции се дизајнирани да работат со вода/ѓубре пумпи.Совршена Градина Црево идеален за резиденцијални и лесни комерцијални корисници.На цревото е како одговараат за перење на вашиот автомобил, RV, или на брод, како што е за миење-надолу се користи во индустриски погони, коњ плевни, и пејзаж апликации.

Кон својствата

Производи во категоријата