Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Crimping Алатка Поставите Qibaok Ratcheting Жица Crimper Алатка со 4 КОМПЈУТЕРИ Меѓусебно Умира за Топлина се Смалуваат Конектори Не-Изолирани Ferrule Терминали и Изолирани Конектор?

Crimping Алатка Поставите Qibaok Ratcheting Жица Crimper Алатка со 4 КОМПЈУТЕРИ Меѓусебно Умира за Топлина се

DEN 959.76
 

Производот е достапен
Достапност

ПАКЕТ СОДРЖИНА - Ова crimping алатка комплет вклучува жица crimper, 4 меѓусебно вилици со различни crimping се движи и складирање случај.ШИРОК CRIMPING СПЕКТАР - 4 меѓусебно умира работи со топлина се смалуваат конектори(crimping опсег : 0.5-6.0mm2/20-10 AWG), изолирани најлон конектори(0.5-6.0mm2/20-10 AWG), не-изолирани терминали(1.5-10mm2/16-8 AWG), ferrule терминали(0.5-6.0mm2/20-10 AWG).Одговара за различни проекти.Ве молиме да користите еден Шраф Возачот да се префрлите на друг умре во собата.ПРИЛАГОДЛИВИ CRIMPING СИЛА - алатката е ѕвезда во воланот што овозможува да се прилагоди crimping висина за да се обезбеди точниот износ на crimping сила во зависност од вашиот crimping проект.Одредена брзо ослободување рачката овозможува да го отворите crimper вилици во било која позиција.ПРЕЦИЗНИ RATCHETING МЕХАНИЗАМ - Жица конектори се crimped од крцкањето на рачка преку комплетна ratcheting циклус додека се справи со соопштенија автоматски.ЕРГОНОМСКИ УДОБНО РАЧКИ - На ергономски, cushioned, не-лизгава се справува беа дизајнирани со цел да се обезбеди силна костец во секоја состојба.Qibaok Crimping Алатка Сет со 4 КОМПЈУТЕРИ Меѓусебно Умира Crimping Алатка Карактеристики : Прецизни ratcheting механизам Прилагодливи crimping сила Ергономски удобно се справува со Премиум индустриски одделение висока јачина јаглероден челик 4 Меѓусебно Умира Карактеристики : За Топлина се смалуваат конектори - crimping опсег : 0.5-6.0mm2/20-10 AWG За изолирани најлон конектори - crimping опсег : 0.5-6.0mm2/20-10 AWG За не-изолирани терминали - crimping опсег : 1.5-10mm2/16-8 AWG За ferrule терминали - crimping опсег : 0.5-6.0mm2/20-10 AWG Како да се префрлите на друг Умре Сет : 1.Користете завртка возачот да се олабави завртки. 2.Изберете умре треба и завртка тоа во.Забелешка : ако умре групи не се соодветно усогласени, умре поставува и алатката ќе бидат оштетени.Пакетот Вклучува : жица crimper 4 меѓусебно вилици со различни crimping се движи складирање случај Пријателски Клиент Сервис и Гаранција : Како доверливи компанија, ние секогаш се обезбеди најдобар производ, пред-продажба и по продажба на услуги, Ние гарантираме дека сите наши производи се 100% Строги КК за да се обезбеди квалитет.

Кон својствата

Производи во категоријата