Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Удар Надолу Влијание Алатка со 88/110 Намали Сечилото Мрежа Жица Stripper Пластична Рачка Жица Машина Crimping Електрична Опрема, Залихи

Удар Надолу Влијание Алатка со 88/110 Намали Сечилото Мрежа Жица Stripper Пластична Рачка Жица Машина Crimping

DEN 412.56
 

Производот е достапен
Достапност

УДАР НАДОЛУ ВЛИЈАНИЕ АЛАТКА : Ова се користи за програма-контролирани switch жици или телефонска мрежа или модул.Важечки за сите видови на 110 модули, тоа е од суштинско значење напредни жица машина од инженер.ДОЛГО СЛУЖАТ ЖИВОТ : Лесни тело за долгорочна употреба.Рачката е дизајнирана според принципите на ергономијата, раката е удобно, и тоа е лесно да се користи.ТОЧНОСТА ДИЗАЈН : Прецизност машина главата дизајн, без оштетување на линија, долг животен век.ЗАМЕНЛИВИ МАШИНА ГЛАВА : На машина главата е монтажни и заменливи.Високо и ниско влијание на вредноста.Функција : snap нож има ефект на фатени извртени жица во полињата за мил.Кога на картичката и е поврзан, извртени пар поминува низ притисок на бајонет на трската, и изолациони раселување може да се заврши истовремено, континуирано, и наликуваат на дејствија на вишокот на жица.Snap нож, исто така, има кука линија, модификација, и со помошната функција како што се полињата за каналите, позиционирање, на монтажа модул, и слично.Функција : производот е високо и ниско влијание на вредноста рачката е дизајнирана според ергономски принципи, удобно да се одржи и лесен за употреба.Алатката е во функција на стегање на извртени пар во полињата за Помошната функција со кука жица, жица отстранување, олово-во полињата за слот, позиционирање, монтажа модул, итн.Спецификација : Предмет Тип : Удар Надолу Алатка Материјал : Алатка Челична Рачка Материјал : Пластични Применливи Објект : Кабел Пакет Листа : 1 x Удар Надолу Алатка.

Кон својствата

Item Type:
Punch Down Tool
Material:
Tool Steel
Handle Material:
Plastic
Applicable Object:
Cable
Package List:
1 x Punch Down Tool :

Производи во категоријата