Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
IWISS Батеријата Кабел Повлечи Crimping Алатка за 8, 6, 4, 2, 1, 1/0 AWG Тешки Жица Гкл со Жица Стриже Машина

IWISS Батеријата Кабел Повлечи Crimping Алатка за 8, 6, 4, 2, 1, 1/0 AWG Тешки Жица Гкл со Жица Стриже Машина

DEN 810.00
 

Производот е достапен
Достапност

Цел : HX-50 BI батеријата кабел повлечи crimper е дизајниран да crimp 8, 6, 4, 2, 1, 1/0 AWG батеријата на гкл, што безбедна конекција со кабли, електрични апарати и други моќ механизми во тешки-должност средини.Ротирачки Умре во Собата : EDM сечење умира се повеќе dimensionally точни, од печат умира, спречување на неточни crimps.Компактен ротација умре за напор умре менува.Големина Кодирани Crimping : Кога правилно crimped, умре код број ќе биде врежана на конекторот за лесно инспекција за да се утврди дали се поправи умре и конекторот комбинација се користи.Хексадецимален-Crimp Резултат : Хексагонална crimping е силна механичка врска, создавање на голема површина на висок притисок контакт помеѓу кабел и конектор кој за возврат резултира во ниска корозија и високи повлекување од вредности.Апликации : Комерцијални Возила вклучуваат итни возила, генератор сетови (Gensets), рекреативни возила, камиони, кранови, и подигнување на опрема.LK-60 A Кабел Машина : Направен од хром vanadium челик со индукција прекалени & beveled сечење на рабови за максимална сила и издржливост.На смолкнување-тип на вилицата за лесно сечење преку алуминиумски и бакарен кабел до 1/0 AWG.Не за употреба на челик или ACSR тип на кабел.HX-50 BI тешки crimper е дизајниран да crimp батеријата терминали и кабел на гкл и има пролет натоварени crimp умира што се врти во главата за лесна заменливост.Кабел гкл може да се најде на жици системи за автомобили, електрични кутии, панели, генератори, трансформатори, многу потрошни добра, и за сите електрични гкл апарати.Crimp Профил : Хексагонална crimping.Жица Мерач : 8 AWG 1/0 AWG.Применливи Гкл : Алуминиум & Бакар.Умре во Собата : Ротари 6-големина crimp вилица.Апликации : Тешки Жица Гкл, Батерија Кабел Завршува, Голи Бакар Претходно Биле Вклучени, Тубуларна Прстен Терминал Конектори.Предност од Хексадецимален Crimp.На хексагонална crimp е погодна за двете бакар и алуминиум проводници.Предност е централна сила, која се применува доследно и од сите насоки од страна на crimping алатка.Предноста на хексагонална crimp е централна сила, која се применува доследно и од сите правци и во текот на поголема површина за време на crimping операција.Во текот на овој crimping работата на одделни насоки на диригентот се homogeneously компресирани спречување на било каква штета.

Кон својствата

Производи во категоријата