Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Sanuke Батеријата Кабел жица Повлечи Crimping Алатка за AWG 8-1/0 Електрични Повлечи Crimper со Кабел Машина и 12PCS Гкл Тубуларна Прстен Терминал Конектори и 10PCS 3:1 Двоен Ѕид Лепило

Sanuke Батеријата Кабел жица Повлечи Crimping Алатка за AWG 8-1/0 Електрични Повлечи Crimper со Кабел Машина

DEN 1152.00
 

Производот е достапен
Достапност

❀【ВИСОКА ПРЕЦИЗНОСТ ВИЛИЦА ДИЗАЈН】 Crimper со висока прецизност вилица се обезбеди цврсто поврзување по crimping со силна работна притисок.Оваа алатка има широка примена во автоматско електроника работа. ❀【РОТИРАТЕ CRIMP УМИРА】професионален кабел терминал crimping алатка има 6mm2/10mm216mm2/25mm2/35mm2/50mm2 (Слични на AWG 8,6,4,2,1/0) жица големина crimping, со користење на ротирачки глави со пролетта натоварени заклучување со pin за да го задржи глави во место. ❀【ЛЕСНО РАКУВАЊЕ】 Притиснете на завртката и ротирање на умира големина што ви треба, а потоа само да се земе силна повлече од ratcheting жица терминал crimper потоа произведуваат добра crimp на кабел гкл. ❀【ЕРГОНОМСКИ ДИЗАЈН】рачката на жица crimper е подолг за 10 инчен и обвиткани со мека гума, ергономски лост структура дизајн, може да се зголеми триење и да ви помогне да користите помалку напор, кога crimping. ❀【12 PCS ГКЛ ТУБУЛАРНА ПРСТЕН ТЕРМИНАЛ КОНЕКТОРИ】На crimper сет содржи 12 PCS прстен терминал конектори, заштедите време и пари за да се купи други connetors. 1 PCS X Батеријата Кабел Повлечи Crimping Алатка. 12 PCS X Прстен Терминал Конектори. 10 PCS X 3 : 1 Двоен Ѕид Лепило Топлина се Смалуваат Цевки. 4 AWG 5/16 2 ПАРЧИЊА. 4 AWG 3/8 2 ПАРЧИЊА. 6 AWG 5/16 2 ПАРЧИЊА. 6 AWG 3/8 2 ПАРЧИЊА. 8 AWG 5/16 2 ПАРЧИЊА. 8 AWG 3/8 2 ПАРЧИЊА.Големина-5/8 : секогаш Постои една големина која може да дојде во рака, кога ќе треба да направите некои жица поправка.Соберете брзо, трајни и рамномерно-уредни и чисти начин да се создаде тесна врска со поврзување на жици.Лесен за употреба и многу креативни начини за употреба на жица намали заврши. 6 ВИДОВИ 12 PCS.Калај-обложено бакар прстен терминал со сите релевантни Европски Стандарди.Направен од чисто бакарни цевки со силна издржливост. 99.9% пурпурна бакар, тешки конструкција за подобрување на висока температура издржливост, одличен квалитет.УЛ Тестирани & Одобрени, може да се crimped или за лемење.Висок electrolytic одделение бакар терминали outlast и го надмине другите.Прецизност Одговара : Висока толеранција умира се користат во процесот на лиење.Разгореа отвор за лесно жица вметнување. 1 PCS X Батеријата Кабел Повлечи Crimping Tool12 PCS X Прстен Терминал Connectors10 PCS X 3 : 1 Двоен Ѕид Лепило Топлина се Смалуваат Цевки. 4 AWG 5/16 2 PCS4 AWG 3/8 2 PCS6 AWG 5/16 2 PCS6 AWG 3/8 2 PCS8 AWG 5/16 2 PCS8 AWG 3/8 2 ПАРЧИЊА. 6 ВИДОВИ 12 PCS.Калај-обложено бакар прстен терминал со сите релевантни Европски Стандарди.Направен од чисто бакарни цевки со силна издржливост. 99.9% пурпурна бакар, тешки конструкција за подобрување на висока температура издржливост, одличен квалитет.УЛ Тестирани & Одобрени, може да се crimped или за лемење.Висок electrolytic одделение бакар терминали outlast и го надмине другите.Прецизност Одговара : Висока толеранција умира се користат во процесот на лиење.Разгореа отвор за лесно жица вметнување.

Кон својствата

Crimping Capacity:
6-50mm²

Производи во категоријата