Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
ТИТАН 11477 Ratcheting Жица Терминал Crimper Алатка за Изолирани Терминали, Фиксна Вилица Crimper

ТИТАН 11477 Ratcheting Жица Терминал Crimper Алатка за Изолирани Терминали, Фиксна Вилица Crimper

DEN 478.56
 

Производот е достапен
Достапност

Вграден-во Безбедноста.Ratcheting механизам со прилагодливи стегање сила овозможува прецизни, повторливи crimps Соединение акција дизајн става повеќе crimping моќ во секој стискаш.Ако ја алатката станува заглавени или заклани, лифт, брзо ослободување лост и алатката ќе се отвори.Титан Алатки 11477 Ratcheting Жица Терминал Crimper Алатка е од суштинско значење crimping алатка за изолирани терминали.Компресија на управувачот може да се прилагодат со отстранување на fastener.Идеален за најлон изолирани solderless терминали - Тоа не е препорачливо да се користи со топлина се намали конектори.Двојно crimping умре креира безбедна crimp што е отпорен на повлекување од Ratcheting функција ви овозможува да се обезбеди wire конектор во умре пред вметнување на голиот жица во барел.НЕ се деформира жица барел.Соединение акција дизајн става повеќе crimping моќ во секој стискаш.На крајот на затворена мозочен удар, на ratchet механизам ќе го објави на рачки, и алатката ќе пролетта се отвори.Челик вилица содржи боја-кодирани жица големина ознаки за црвено (22-18 AWG), сина (16-14 AWG), и жолта (12-10 AWG) терминали Ергономски bi-материјал се справува нудат удобно, сигурна потпора.КАКО ДА РАБОТАТ : .Тоа, исто така, погодно ви овозможува да се обезбеди wire конектор во умре пред вметнување на голиот жица во барел.Тоа, исто така делува како вграден безбедност мерка, која може да отвори справува кога алатка е заклани или заглавени. 2) Место на терминалот во соодветна crimping комора (натпревар боја код за да терминал изолација).Прилагодливи Компресија Тркала.Ratcheting акција овозможува прецизни, повторливи crimps и го спречува над crimping дека ќе штета жица и терминал.Тоа crimps 22-10 мерач изолирани терминали со двојна crimp, кој ја подобрува жица задржување. 4) Вметнување на голиот жица во терминал барел и додека го држите жица во место, стискаш се справува заедно до ratchet изданија.Оставете алатка рачки за да го отворите и да ги отстрани crimped терминал.Ratcheting механизам со прилагодливи стегање сила овозможува прецизни, повторливи crimps. 1) ја Отворите алатката од крцкањето на рачки целосно.

Кон својствата

Производи во категоријата