Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Ratchet Жица Рака Crimp Алатка За Изолирани Терминали 20-10 AWG - Ергономски Crimping Клешти Со 3 Crimping Шуплини & Прилагодливи Компресија Тркала - Жица Crimpers Изработени Од Индустрис?

Ratchet Жица Рака Crimp Алатка За Изолирани Терминали 20-10 AWG - Ергономски Crimping Клешти Со 3 Crimping Шуплини

DEN 430.80
 

Производот е достапен
Достапност

Како Добивање 3 Алатки За Цена Од 1 : во согласност crimping никогаш нема да биде предизвик кога имате овој жица crimp алатка; Овој кабел crimper карактеристики (3) челични вилици со лесно може да се прочитаат, боја кодирани жица големина ознаки; Црвено (0.5-1.5mm2 / AWG 20-16), Сина (1.5-2.5mm2 / AWG 16-14), и Жолта (4-6mm2 / AWG 12-10).Се добие Работа Побрзо и Со Помалку Напор : Овој кабел crimping алатка се одликува со прилагодливи компресија тркало, така што ќе може рачно да се приспособат на crimping сила, а ratchet механизам со кој се намалува рака притисок од 50% и го спречува над crimping, како и прецизни crimping умре со кои се создаваат безбедни crimp и се противи повлече-надвор, дури и по повтори crimping.Направена Од Сигурно Тешки Челик : Квалитет може да се почувствува.Оваа жица crimper алатка е направена на висока јачина #45 челик и опремени со ергономски дизајниран за удобност зафат, не се лизга се справи со што е пријател на рацете; исто така, Има само ослободување лост што ви овозможува да го отворите справи ако приспособување се потребни за време на crimping процес.Идеален За Многу Коло Конекции : Нашата терминал crimper алатка е одличен избор за добивање униформа, чисти crimps користење на една лесно движење на сите видови на изолирани најлон електрични терминали (главно возило и морски коло врски); Тоа е популарен избор кај автомобил и брод механика и electricians.Премиум Алатки Кои Се Изградени Минатата : Гигант Викинг алатки се познати за нивната достапност, квалитет и сигурност.Толку сигурен, дека ние се врати ова жица crimping алатка со доживотна гаранција.Ако тоа ајде да ве изневерам, ќе го замени.Без прашања праша.

Кон својствата

Производи во категоријата