Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Лесно-Splice H Допрете Гел Splice Маска, 2-2/0 AWG Главниот и #14 - #6 AWG Лента Жица Опсег

Лесно-Splice H Допрете Гел Splice Маска, 2-2/0 AWG Главниот и 14 - 6 AWG Лента Жица Опсег

DEN 453.36
 

Производот е достапен
Достапност

Лесно-Splice ниско-напонски H-рамка затворање insulates и заптивки ниско-напонски кабел-чешми и splices направени со H-рамка компресија конектори.Затворање користи запечатување гел материјал за печат и заштита на конекција од влага ingress, корозија и загадувањето.На ниско-напонски H-рамка затворање е идеален за подземни и надземни апликации и е особено корисен за улично осветлување апликации.Квалификуван да ANSI c 119 конвенција за одржување.1-1986 за подземна спојување.Номинална -40 до 90 степени C, 1000 volts, УВ отпорни.NSI Лесно-Splice ниско-напонски H-рамка затворање insulates и заптивки ниско-напонски кабел-славини, а и splices направени со H-рамка компресија конектори.Затворање користи запечатување гел материјал за печат и заштита на конекција од влага ingress, корозија и загадувањето.За да ја инсталирате, едноставно место на конекција за затворање и притиснете го копчето за затворање заедно.На ниско-напонски H-рамка затворање е идеален за подземни и надземни апликации и е особено корисен за улично осветлување апликации.Квалификуван да ANSI c 119 конвенција за одржување.1-1986 за подземна спојување.Номинална -40 до 90 степени C, 1000 volts, УВ отпорни.Лесно-Splice H допрете гел splice опфаќа не вклучуваат конектор.О Умре.

Кон својствата

Производи во категоријата