Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Ferrule Crimping Алатка за Полнење, Preciva AWG23-7 Само-прилагодливи Ratchet Жица Crimping Алатка за Полнење Crimper Plier Сет со 1200PCS Жица Терминали Crimping Конектори Жица Крајот Ferrules

Ferrule Crimping Алатка за Полнење, Preciva AWG23-7 Само-прилагодливи Ratchet Жица Crimping Алатка за Полнење

DEN 791.76
 

Производот е достапен
Достапност

Заврши Crimp Алатка за Полнење – Секој ред доаѓа со crimping алатка и 1200 изолирани жици терминали за поддршка на мали DIY проекти и големи електрични поправки.Crimping Алатка Особеност – Трајни и компактна структура,за изолирани и uninsulated конектори, на crimping област е 0.25-10 mm2.Само прилагодливи Crimper Plier Алатка – Според барањата на терминалот, таа автоматски го прилагодува себе соодветен дијаметар for crimping, лесно за ракување.Професионална Изработка – Ова жица crimping алатка ви помага да се скрати работното време за electricians, upfitter и градители.Ергономски се Справи со Дизајн – Труд-заштеда на ratchet уред.Не се лизга најлон се справи со лост принцип е наменета за подобрување на crimping ефекти.Ергономски се Справи со Дизајн обезбедува подобрена грчевито држејќи се за моќ.Прилагодливи Ratchet и Рачката Акција Изградба го намалува заморот степен.Посебни Четири-Mandrel Crimping Стил за Плоштадот Crimp.Висок квалитет crimping стандард обезбедува повторливи crimping акција.Идеален за crimping изолирани и не-изолирани жица ferrules.Брзо ослободување безбедност заклучување.Име : Ferrule Crimping Plier Сет.Материјали : Најлон & Бакарни легури.Капацитетите mm2 : 0,25 ~ 10 mm2.AWG : 23 - 7. Вкупна должина : 175mm.Опсег на Примена : Жица-крај Ferrules. 1 x Preciva Жица Crimper Алатка. 1200 x Crimping Конектори.Поголема компресија опсег од 0.25 до 10mm2.Може да навивам повеќе жици од различни големини.Погоден за AWG23-7 Жици.Уникатен дизајн на четири вретено навивам стилови.Специјален материјал, посилен ритам.Има повеќе совршен дел да ги задоволи нашите потреби.Прилагодливи ratchet структура.Прилагодете стегање да се спречи работа варијанти.Ергономски се Справи со дизајн - Полесно да зафат.Задебелување на Дизајн - Погоден за нашата навика.Заштита на животната средина Материјали - Безбеден и Сигурен.Удобна рачка за лесно работење. 1x Preciva Ferrule Crimping Алатка. 1x 1200 PCS Ferrules Конектори за Полнење. 1x Упатство. 1x Пренослива Торба.Preciva Crimp Plier Алатки се важен додаток во нашите електрични работа, и ова е корисна алатка за вашиот crimping!Оваа crimp алатка може автоматски да го прилагоди на соодветен дијаметар for crimping.Благодарение на практичен дизајн и мала тежина, ќе имаат удобен зафат и заштедете повеќе енергија.Ratchet механизам релаксира автоматски штом потребната сила за безбедно со притискање на веќе е постигнато.Ергономски се Справи со Дизајн обезбедува подобрена грчевито држејќи се за моќ.Прилагодливи Ratchet и Рачката Акција Изградба го намалува заморот степен.Посебни Четири-Mandrel Crimping Стил за Плоштадот Crimp.Висок квалитет crimping стандард обезбедува повторливи crimping акција.Идеален за crimping изолирани и не-изолирани жица ferrules.Брзо ослободување безбедност заклучување.Име : Ferrule Crimping Plier Set Material : Најлон & Бакар alloy Capacities mm2 : 0,25 ~ 10 mm2 AWG : 23 - 7 Overall должина : 175mm Range на Примена : Жица-крај Ferrules1 x Preciva Жица Crimper Tool1200 x Crimping Конектори.

Кон својствата

Производи во категоријата