Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Malco C5R 5-Сечилото Цевка Crimper

Malco C5R 5-Сечилото Цевка Crimper

DEN 892.80
 

Производот е достапен
Достапност

5-Сечилото Crimper.Создава подолго, shallower професионална одделение crimp.Построги фитинг, течење доказ конекција.Мека на допир, не се лизга се справи со вметнување.Уникатен една рака операција latch.Направен во САД.Употреба на Malco C5 R Crimper да се намали шпоретот цевка и круг метал дуктус да се создаде машко конекција за обединување на делови.Пет ножеви на овој сестран работа-сајт рака алатка произведе 1-5/8 инчен (41.28 mm) долги, плитки, двојно crimp дека replicates фабрика indentations и обезбедува тесна фитинг, течење-доказ конекција.Конекцијата исто така е повеќе само-поддршка за време на инсталацијата.Рачка затворање престане да се чува во согласност crimp.Појачани сите-челична конструкција и на никел хром финиш обезбеди подолг животен век.На Malco C5 R Crimper, исто така, има ергономски Максимум се Справи со технологија.На Инженерните се справи со отворањето комплименти на природна моќ мозочен удар на било корисникот рака и ги зголемува моќен 7 : 1 механички предност на соединение-подигнување на главата за да се справи со врски.Удобно се справи со притисокот контури, не се лизга зафат insert, пролет се справи со actuation и палецот-управувана се справи со latch обезбеди природно се вклопуваат и удобно се чувствуваат за една рака операција каде било на работа.

Кон својствата

Производи во категоријата