Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
TEMCo Чекан Повлечи Crimper Алатка V2 со дупки за клупата на монтирање (Crimps Батеријата и Заварување кабли 8 AWG ДА 4/0 Жица Колосек)

TEMCo Чекан Повлечи Crimper Алатка V2 со дупки за клупата на монтирање (Crimps Батеријата и Заварување кабли

DEN 538.80
 

Производот е достапен
Достапност

Прирачник Чекан Crimper : препорачуваат 2-4 lb санка чекан.Исто така работи и во продавница менгеме на назад.Crimping Тип : Алинеја.Терминал Напишете : Uninsulated.Жица Мерач : 8 AWG, 6 AWG, 4 AWG, 2 AWG, 1 AWG, 1/0, 2/0, 3/0 и 4/0. Идеален за Батеријата и Заварување Кабли.TEMCo Индустриски е 1 Година Бесплатен Врати и 5 Година Празнина-Бесплатно Гаранција.Забелешка : Некои crimpers доаѓаат со мерач, но со варијации во жица, терминал дебелина на ѕид и да е материјал кој се користи оваа функција е рецепт за лошо crimps.Користење на сила метод погоре ќе се обезбеди совршена crimps во секое време.Откако терминал целосно коверти жица, на crimper не ќе се движат и кога удри ќе се чувствуваат "солидна".Спецификации и Карактеристики.

Кон својствата

Производи во категоријата