Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Strathmore 300 Серија Цртање Подлога, Средна Површина 9x12, Лепак Граница, 50 Листови

Strathmore 300 Серија Цртање Подлога, Средна Површина 9x12, Лепак Граница, 50 Листови

DEN 300.00
 

Производот е достапен
Достапност

Средна тежина студент одделение за цртање хартија за финалниот предлог.Идеален за молив, обоени молив, јаглен, и скицирање стап апликации.Исто така прифатлив за маркер, mixed media, мека пастел, и пастел, масло. 70 lb. / 114 gsm киселина слободен медиум површина која овозможува добар молив erasability. 9"x12" Лепак Врзани со флип-над покрива; 50 Листови за Подлога.Направен во САД.На Strathmore 300 Серија Цртање Подлога содржи средна тежина студент одделение за цртање хартија совршен за уметници на сите нивоа.Со среден површина, овој pad нуди површина која овозможува добра erasability со молив и обоени молив и лесно прифаќа јаглен и скицирање на стапчиња.На Strathmore 300 Серија Цртање Подлога, исто така, е оценет добро за маркер, mixed media, мека пастел, и пастел, масло.

Кон својствата

Производи во категоријата