Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
СП Бел-Уметност Secador 1.0 Сина Носење Desiccator; 0.7 сертификати.ft. (F42070-0001)

СП Бел-Уметност Secador 1.0 Сина Носење Desiccator; 0.7 сертификати.ft. (F42070-0001)

DEN 6263.04
 

Производот е достапен
Достапност

Влага и нечистотија бесплатен превоз за критичко примероци; внатрешни работи волумен : 0.74 cu ft; има : 20 лименки.Еден пренослив полица.Повлечете надолу рерна стил вратата.Два циклуси прифати подесувате-очигледно печати; еден пар на брави обезбеди gastight печат.Посебни кополимер градежни блокови 99% од УВ светлина.Боја : Сина Истражување, индустриски и здравствените работници се потпираат на СП Scienceware за нивните примерок ракување потреби.Се продаваат низ целиот свет, Бел-Уметност и H-Б Инструмент бренд лабораториски материјали вклучуваат над 5.000 предмети од безбедносни миење шишиња за да се fume капи, термометри, полици, desiccators, hydrometers, мраз кофи, топки и лажици.Обичај калибрација услуги, пластични калапи, специјалност облоги и жица производство се исто така достапни.Wilmad-Lab Glass бренд лабораториско стакло надополнува Бел-Уметност и H-Б Инструмент со над 7000 објекти вклучувајќи NMR и EPR потрошен материјал и специјалност стакло, како и сопствени измислица за индивидуални стакло, стакло поправка на услуги и OEM стаклени делови.СП Scienceware е поделбата на Warminster, ПА врз основа СП Индустрии кои исто така вклучуваат СП Научна лабораторија, термичка управување и фармацевтски производство на опрема и СП Ableware сида за секојдневно живеење.Desiccators се економски и сигурен начин за да се осигура сува прашина, и доколку е потребно, воздухот-слободен за складирање на влажност осетливи производи, како што се вредни реагенси или електроника.Во зависност од она што се складирање, оптимални услови може да се постигне со користење на стандардни desiccants во рачно или автоматски формат, со гас чистка или со држење на содржината под вакуум.П.Она што складирање на животната средина е оптимално или се потребни?.А.Користете ја оваа табела за преглед на животната средина и придобивките на секој метод на сушење обезбедува.

Кон својствата

Производи во категоријата