Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
СП Бел-Уметност Сува-Чувар Мали, Редење Полистирен Гас-Чистка Desiccator Кабинет; 0.1 сертификати. ft. (H42053-0002)

СП Бел-Уметност Сува-Чувар Мали, Редење Полистирен Гас-Чистка Desiccator Кабинет; 0.1 сертификати. ft. (H42053-0002)

DEN 8306.88
 

Производот е достапен
Достапност

Внатрешни работи волумен : 0.14 cu ft; има : 6 лименки; Јасно стиропор.Повлечете надолу вратата слајдови од патот во оддел наоѓа под кабинет.Вклучува мала лента за desiccant.Гас пристаништа прифати 1/4" ID цевки.Гас чистка да се одржи посакуваната атмосфера; не-електрични, не-вакуум.Оваа desiccator кабинет е идеален за создавање на јаглерод диоксид од атмосферата за ткивна култура обработка или испирање со азот за да се создаде анаеробна средина.Истражување, индустриски и здравствените работници се потпираат на СП Scienceware за нивните примерок ракување потреби.Се продаваат низ целиот свет, Бел-Уметност и H-Б Инструмент бренд лабораториски материјали вклучуваат над 5.000 предмети од безбедносни миење шишиња за да се fume капи, термометри, полици, desiccators, hydrometers, мраз кофи, топки и лажици.Обичај калибрација услуги, пластични калапи, специјалност облоги и жица производство се исто така достапни.Wilmad-Lab Glass бренд лабораториско стакло надополнува Бел-Уметност и H-Б Инструмент со над 7000 објекти вклучувајќи NMR и EPR потрошен материјал и специјалност стакло, како и сопствени измислица за индивидуални стакло, стакло поправка на услуги и OEM стаклени делови.СП Scienceware е поделбата на Warminster, ПА врз основа СП Индустрии кои исто така вклучуваат СП Научна лабораторија, термичка управување и фармацевтски производство на опрема и СП Ableware сида за секојдневно живеење.Доаѓа со една година гаранција.Истражување, индустриски и здравствените работници се потпираат на СП Scienceware за нивните примерок ракување потреби.Се продаваат низ целиот свет, Бел-Уметност и H-Б Инструмент бренд лабораториски материјали вклучуваат над 5.000 предмети од безбедносни миење шишиња за да се fume капи, термометри, полици, desiccators, hydrometers, мраз кофи, топки и лажици.Обичај калибрација услуги, пластични калапи, специјалност облоги и жица производство се исто така достапни.Wilmad-Lab Glass бренд лабораториско стакло надополнува Бел-Уметност и H-Б Инструмент со над 7000 објекти вклучувајќи NMR и EPR потрошен материјал и специјалност стакло, како и сопствени измислица за индивидуални стакло, стакло поправка на услуги и OEM стаклени делови.СП Scienceware е поделбата на Warminster, ПА врз основа СП Индустрии кои исто така вклучуваат СП Научна лабораторија, термичка управување и фармацевтски производство на опрема и СП Ableware сида за секојдневно живеење.Desiccators се економски и сигурен начин за да се осигура сува прашина, и доколку е потребно, воздухот-слободен за складирање на влажност осетливи производи, како што се вредни реагенси или електроника.Во зависност од она што се складирање, оптимални услови може да се постигне со користење на стандардни desiccants во рачно или автоматски формат, со гас чистка или со држење на содржината под вакуум.П.Она што складирање на животната средина е оптимално или се потребни?.А.Користете ја оваа табела за преглед на животната средина и придобивките на секој метод на сушење обезбедува.

Кон својствата

Производи во категоријата