Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
СП Бел-Уметност Сува-Чувар ПВЦ Хоризонтална Авто-Desiccator Кабинет; 2 сертификати. ft. (H42058-0003)

СП Бел-Уметност Сува-Чувар ПВЦ Хоризонтална Авто-Desiccator Кабинет; 2 сертификати. ft. (H42058-0003)

DEN 3899.52
 

Производот е достапен
Достапност

Јасно метил-methacrylate со елегантен црн акценти.000 предмети од безбедносни миење шишиња за да се fume капи, термометри, полици, desiccators, hydrometers, мраз кофи, топки и лажици.Wilmad-Lab Glass бренд лабораториско стакло надополнува Бел-Уметност и H-Б Инструмент со над 7000 објекти вклучувајќи NMR и EPR потрошен материјал и специјалност стакло, како и сопствени измислица за индивидуални стакло, стакло поправка на услуги и OEM стаклени делови.Се продаваат низ целиот свет, Бел-Уметност и H-Б Инструмент бренд лабораториски материјали вклучуваат над 5.Доаѓа со една година гаранција.01 cu ft; има : 87 лименки.000 предмети од безбедносни миење шишиња за да се fume капи, термометри, полици, desiccators, hydrometers, мраз кофи, топки и лажици.Внатре димензии 21 x 18 x 13cm со врата отворање на 19 x 11cm.Внатрешни работи волумен : 2.Обичај калибрација услуги, пластични калапи, специјалност облоги и жица производство се исто така достапни.Dial hygrometer во врата-монтирани; Electrically управува, не-вакуум.Тегла на силика гел desiccant е вклучена.Кога се отвори, на вратата слајдови од патот во оддел наоѓа под кабинет.СП Scienceware е поделбата на Warminster, ПА врз основа СП Индустрии кои исто така вклучуваат СП Научна лабораторија, термичка управување и фармацевтски производство на опрема и СП Ableware сида за секојдневно живеење.Desiccators се економски и сигурен начин за да се осигура сува прашина, и доколку е потребно, воздухот-слободен за складирање на влажност осетливи производи, како што се вредни реагенси или електроника.Полистирен, не-вакуум кабинети може да бидат поставени пет висока и се целосно транспарентни од сите страни.Димензии : 21 x 28 x 17cm (8 1/4 x 11 x 6 3/4") За секој.Обичај калибрација услуги, пластични калапи, специјалност облоги и жица производство се исто така достапни.Во зависност од она што се складирање, оптимални услови може да се постигне со користење на стандардни desiccants во рачно или автоматски формат, со гас чистка или со држење на содржината под вакуум.Две прилагодливи полици; повлече надолу 'рерна-стил" врата; црпи 6 w, 120 VAC, 50/60 Hz.СП Scienceware е поделбата на Warminster, ПА врз основа СП Индустрии кои исто така вклучуваат СП Научна лабораторија, термичка управување и фармацевтски производство на опрема и СП Ableware сида за секојдневно живеење.Истражување, индустриски и здравствените работници се потпираат на СП Scienceware за нивните примерок ракување потреби.Авто-desiccator кабинет карактеристики постојан desiccant содржани во единица за контрола; нема desiccant лента е потребно.Се продаваат низ целиот свет, Бел-Уметност и H-Б Инструмент бренд лабораториски материјали вклучуваат над 5.Истражување, индустриски и здравствените работници се потпираат на СП Scienceware за нивните примерок ракување потреби.Она што складирање на животната средина е оптимално или се потребни?.

Кон својствата

Производи во категоријата