Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
СП Бел-Уметност Secador Јасно 3.0 Авто-Desiccator Кабинет 100V, 1.6 сертификати. ft. (F42073-1100)

СП Бел-Уметност Secador Јасно 3.0 Авто-Desiccator Кабинет 100V, 1.6 сертификати. ft. (F42073-1100)

DEN 22765.20
 

Производот е достапен
Достапност

СП Scienceware е поделбата на Warminster, ПА врз основа СП Индустрии кои исто така вклучуваат СП Научна лабораторија, термичка управување и фармацевтски производство на опрема и СП Ableware сида за секојдневно живеење.Во споредба со други авто-desiccators кои се востановуваат еднаш на секои 4 до 6 часа, Secador Авто-Desiccators attains ниска %r H ниво на start-up и постојано ја одржува ниска %r H, особено со честото влез во desiccator внатрешни работи.Interchangeably пластовидно до 3 единици на високо ниво.Обичај калибрација услуги, пластични калапи, специјалност облоги и жица производство се исто така достапни.Користете ја оваа табела за преглед на животната средина и придобивките на секој метод на сушење обезбедува.Истражување, индустриски и здравствените работници се потпираат на СП Scienceware за нивните примерок ракување потреби.000 предмети од безбедносни миење шишиња за да се fume капи, термометри, полици, desiccators, hydrometers, мраз кофи, топки и лажици.Она што складирање на животната средина е оптимално или се потребни?.Различни бои се на располагање за да одговараат на вашите потреби.Боја : Јасно Големина : 1.Wilmad-Lab Glass бренд лабораториско стакло надополнува Бел-Уметност и H-Б Инструмент со над 7000 објекти вклучувајќи NMR и EPR потрошен материјал и специјалност стакло, како и сопствени измислица за индивидуални стакло, стакло поправка на услуги и OEM стаклени делови.Во зависност од она што се складирање, оптимални услови може да се постигне со користење на стандардни desiccants во рачно или автоматски формат, со гас чистка или со држење на содржината под вакуум.Се продаваат низ целиот свет, Бел-Уметност и H-Б Инструмент бренд лабораториски материјали вклучуваат над 5.

Кон својствата

Производи во категоријата