Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
СП Бел-Уметност Secador Авто-Desiccator Модул Desiccant Силициум Замена Монистра; 26 Грама (F42074-0020)

СП Бел-Уметност Secador Авто-Desiccator Модул Desiccant Силициум Замена Монистра; 26 Грама (F42074-0020)

DEN 405.60
 

Производот е достапен
Достапност

Боја-укажува силика гел монистра за употреба во refilling на Secador авто-desiccator модул; силика гел апсорбира влага од воздухот и се инертни, не-токсични и не-корозивен.За разлика од другите desiccants, силика гел е не-friable и нема да се распадне во прав, дури и по повтори регенерација.Монистра содржи боја-промена на влага индикатор дека се претвора од плава во светло розова боја, што укажува дека силика гел е заситен и не може да апсорбира дополнителни влага.Secador авто-desiccator модули автоматски се регенерира на силика гел монистра за илјадници циклуси.Сепак, кога монистра се претвори мастило/темно кафена, и не успеваат да ја поврати својата сина боја, тоа е време да го замени монистра со свеж снабдување.Боја-укажува силика гел монистра за употреба во refilling на Secador авто-desiccator модул.За разлика од другите desiccants, силика гел е не-friable и нема да се распадне во прав, дури и по повтори регенерација.Истражување, индустриски и здравствените работници се потпираат на СП Scienceware за нивните примерок ракување потреби.Се продаваат низ целиот свет, Бел-Уметност и H-Б Инструмент бренд лабораториски материјали вклучуваат над 5.000 предмети од безбедносни миење шишиња за да се fume капи, термометри, полици, desiccators, hydrometers, мраз кофи, топки и лажици.Обичај калибрација услуги, пластични калапи, специјалност облоги и жица производство се исто така достапни.Wilmad-Lab Glass бренд лабораториско стакло надополнува Бел-Уметност и H-Б Инструмент со над 7000 објекти вклучувајќи NMR и EPR потрошен материјал и специјалност стакло, како и сопствени измислица за индивидуални стакло, стакло поправка на услуги и OEM стаклени делови.СП Scienceware е поделбата на Warminster, ПА врз основа СП Индустрии кои исто така вклучуваат СП Научна лабораторија, термичка управување и фармацевтски производство на опрема и СП Ableware сида за секојдневно живеење.

Кон својствата

Производи во категоријата