Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Чен G Професионални Расположливиот Жилети за Прецизно Обликување на Коса и Брада (Пакет 10) не ' Рѓосувачки Челик Директно Еден на Работ на Ножот (со Безбедноста Закл?

Чен G Професионални Расположливиот Жилети за Прецизно Обликување на Коса и Брада (Пакет 10) не ' Рѓосувачки

DEN 600.00
 

Производот е достапен
Достапност

На жилети на Чен G произведени во посебен процес и многу внимателно, И се наменети за професионална и домашна употреба.Секој нож се направени од не ' рѓосувачки челик, Хром позлата со Тефлон.со посебни конкавна структура на дршката дизајниран за удобно држење и прецизна работа за време на употреба.Лесен за употреба за најдобар бричење резултат на тоа , Многу популарна меѓу barbers и beauticians.за мазна и уредни изглед на брада линија, задниот дел на косата, Веѓите и сите делови на телото.Секој нож доаѓа со безбедноста заклучување на капак, вкупната должина 6.10" инчи (15.5 cm) Содржи 10 Жилети , Спакуван во јасно тешко цилиндар случај со капак.За item Professional за Еднократна употреба жилети за мажите и жените's With еден сечилото е направено од нерѓосувачки челик кој се подложува на посебен процес на релаксација и стврднување во многу контролирано, што на крајот е Хром обложено со Тефлон.за мажите брада форми, Веѓа обликување , Заден косата.Правилна употреба со Чен G сечилото секогаш ви дава естетски и мазна изгледа кога ќе ја завршите да работам со него.Добро за отстранување на влакна на сите делови од телото, Треба да се користи многу нежно, за чувствителните области како crotches итн.Лесен за употреба, дури и за оние кои се обидуваат да се користи за прв пат со една сечилото на работ.Не е неопходно во бричење крем за време на употреба.Вкупно жилет должина : 6.10" инчи (15.5 cm) Сечилото ширина : 1.1/2" (38mm)Користење и work This жилет е наменет за лична и еднократна употреба, и не се препорачува да се пренесе од еден на друг, со цел да се зачува хигиена и да се спречи пренесување на разни инфекции.За оние со чувствителна кожа се препорачува по користење со жилет го фрли во ѓубре, и да ги преземат нови жилет со следната потреба.Warning Each сечилото доаѓа со безбедноста заклучување на капак , Со цел да се спречат непотребни повреди кога нема жилет употреба.Во било која ситуација, да се чува вон дофат на деца, производот треба да се користат само за целта за која е наменета.Корисни tip The пакет на жилети е направен од тврд ПВЦ цилиндар со капак и може да се користи за различни користи како што се : Застане за Моливи и Маркери, Шноли, Монистра, Џамлии, Играчка Војници, Патување за полнење за детска четка за заби, Пинг-Понг Топчиња, Чување на лични писма и повеќе..Ексклузивни distribution This бренд е создаден за Gamliel Мало.

Кон својствата

Производи во категоријата