Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Класичен Самурај Нерѓосувачки Челик Професионални Берберот Straight Edge Жилет (Црна W/Шема)

Класичен Самурај Нерѓосувачки Челик Професионални Берберот Straight Edge Жилет (Црна W/Шема)

DEN 210.00
 

Производот е достапен
Достапност

[ВИСТИНСКИ & РЃА СЛОБОДНИ] Хируршки Одделение од Нерѓосувачки Челик.Мазна Црна Справи со тоа помага во спречување на жилет од rusting и нудат удобен зафат.Минимизира Намалувања. [ОДЛИЧЕН КВАЛИТЕТ] за Barbershop и за Лична Употреба, одлична опција за почетници. [100% БЕЗБЕДНО] Flippable сечилото заклучување, како и други shavettes што овозможува брзо и лесно сечилото промени.Exchangeable Сечилото Технологија овозможува да се отстранат старите ножеви да се замени со свежи оние. [КОМПАТИБИЛЕН СО] Astra, Ајкула, Господ, сите права и двојно работ жилети.Комплет вклучува : 100 Сингл на Работ жилети.Секој сечилото е индивидуално восок хартија завиткани.На Shavette доаѓа во пластична торбичка за Заштита. [ГАРАНЦИЈА за ПАРИТЕ НАЗАД] Ние сме 100% посветени на обезбедување на вас со екслузивно клиент искуство.Ако има нешто што не одат во ред со вашата нарачка, или ако чувствувате дека нашите straight edge razor не е за вас, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви помогнат веднаш со нешто што треба.Класичен Самурај Професионални straight edge берберот жилет со Јапонски квалитет е направен од вистински хируршки одделение од нерѓосувачки челик!Совршен за Barbershop и Лична Употреба.Тој нуди уште една одлична опција за пристоен влажни избричат.Тоа ви овозможува да добиете квалитет директно жилет берберот стил избричат без сите на одржување на фиксен straight edge жилет.Еден нов стил на бричење без да инвестираат многу пари.Одличен подарок за некој кој има споменато интерес во влажни бричење.Класичен Самурај Жилет за Бричење Комплет доаѓа со 100 Сингл на Работ жилети која ви даде најмалку една година е во вредност од shaves.Правејќи го овој една од повеќето економски избори таму.Тоа има flipable сечилото заклучување, како и други shavettes што овозможува брзо и лесно сечилото промени.Таа работи со еден раб жилети која лесно може да се држат вашата омилена двојно работ на ножот во половина да се создаде еден.Класичен Самурај Директно Жилет Инструкции : се Подготви вашето лице и за бричење.Земајќи топол туш или миење на лицето со топла вода помага да се отстрани природни масла надвор вашето лице дозволувајќи им на вашата брада влакната да се апсорбираат повеќе вода и да омекне.Исто така се користи пред-избричат масло под вашиот омилен бричење крем.Ова ќе помогне да се натопи вашата кожа, па сечилото слајдови полесно и го намалува иритација.Се повлече на кожата тесни, особено во проблематичните области како под вашиот нос или на брадата.Ова ќе помогне да се намали nicks.Користејќи 30 степени агол, земете бавно, удари со жито.Оди против жито може да предизвика жилет изгори.Компатибилен Со : Astra,Ајкула, Господ, и сите други еднокреветни и двокреветни работ безбедност жилети.

Кон својствата

Производи во категоријата