Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Hygrometer Термометар 2-во-1,Moclever Внатрешна/Надворешна Влажност Следи Температура Влажност Мерач на Влажноста Метар со LCD Дисплеј &°C/°F Прекинувач,Евиденција Мин/Макс Те?

Hygrometer Термометар 2-во-1,Moclever Внатрешна/Надворешна Влажност Следи Температура Влажност Мерач на Влажноста

DEN 311.76
 

Производот е достапен
Достапност

【2-во-1 Дигитален Термометар & Влажност Мерач】Тоа ги задоволува вашите секојдневни побарувачката на собна температура & влажност проверка со широк опсег на мерење на внатрешна температура min max (-10~+50℃/-50~+122°F) / надворешна температура (-40~+70℃/-40~+158°Ѓ) & влажност (25%-98%RH ). 【Затворен & Отворено Термометар за Следење】Веднаш мерки температурата и влажноста на воздухот се следи во затворени простории или на отворено еднаш вклучен, обезбедува дневно здравствена заштита помош за вас и вашето семејство.Вградениот сензор за надворешно мерење, држете го испроба кабел надвор на отворено мерење. 【Голем LCD & Tabletop, Ѕид-mountable】Покажува јасна читања на 2.8" LCD дисплеј.Вграден-во потпирачот за десктоп користење и виси дупка за монтирање на ѕид, работи на 1.5 V AAA батерија (не се вклучени).Max/Мин Евиденција за Навлажнувачи Dehumidifiers Home Office Автомобил и др. 【Max/Мин Движење & C/°F switch】Евиденција max/min температура и влажноста на воздухот во затворени простории или на отворено на период од минатата ресетирање, Притиснете reset за да го ресетирате max/мин вредности.Одберете температура во °C, а °F со лизгање на копчето на назад, одберете движење ви се допаѓа. 【Топло Совети】Moclever метар не се измери внатрешна и надворешна температура/влажност во исто време.Ве молиме погледнете го температура под "ВО" кога мерење во затворен простор, а се однесуваат на тоа дека под "НАДВОР", кога мерење на отворено.Нашиот дигитален термометар, освежување на секои 10 секунди, со високо прецизни температура и влажност, читања и голем мерен опсег, е совршен домаќинство уред за да го задржи вас и вашето семејство оптимални услови за живеење, помагајќи ти да се остане удобно и да живеат поздрав живот!Tabletop да стојат и да виси дупка ти овозможува да поставите термометар каде што сакаат Тип на Производ : 2-Во-1 Термометар И Hygrometer Материјали : ABS Пластика Дисплеј : 2.8 во LCD Екранот Должина На Сонда Кабел : Околу 1,5 m/4.92 ft Температура Опсег : Внатрешна : -10℃~+50℃/-50~+122°F Отворено : -40~+70℃/-40~+158°С Температура на Дипломирање : 0.1℃(0.1°F) Температура Отстапување : ± 1℃(1.8°F) Влажност Опсег : 25%-98%RH Влажност на Дипломирање : 1%Влажност RH Отстапување : ±5%RH(40%-80%) Батерија : 1 Pc Од 1,5 V AAA Батерија што се Бара (Не се Вклучени) Точка Големина : 12.5×7×2 См/4.92×2.76×0.79 во (L×W×H) Точка Тежина : 86g/3.04 оз.

Кон својствата

Производи во категоријата