Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Lexdale Водопад Бања Тапа Бродот да Потоне Тапа Црна Суета Месинг Една Рачка Тоалетот Тапа со Pop-up се Исцеди и Снабдување Линии

Lexdale Водопад Бања Тапа Бродот да Потоне Тапа Црна Суета Месинг Една Рачка Тоалетот Тапа со Pop-up се Исцеди

DEN 2303.76
 

Производот е достапен
Достапност

Комплетен Прибор : Pop-up Мозоци & Снабдување Линии вклучени во пакетот.Лесен за Инсталација : Една дупка палубата планината дизајн за лесна инсталација, и сите делови се вклучени за инсталација.Издржливост : изработени од високо квалитетни месинг и црна заврши во корозија и ' рѓа-отпорни, за издржливост и сигурност.Функционален Дизајн : Водопад spout дизајн за голем проток на вода и секојдневна употреба.Една рачка на менувачот го прави проток на вода и контрола на температурата лесно.Прилагодување : 3/8" топла и ладна црева за поголем проток на вода.Посебни црева големина може да се прилагоди како што се бара, ве молиме ни e-mail.Ако големината на pop-up мозоци се несоодветни за вашиот мијалник, ве молиме контактирајте со нас за да ви испрати на соодветна еден.Инсталација Метод : Дек-монтирани.Инсталација Тип : Centerset.Се Справува Со Стил : Лост.Вкупна Висина : 6.97"(177mm).Spout се Постигне : 4.09"(104mm).Црево Должина : 23.62"(600mm).Проток : 1.5 Литри Во Минута.Макс Палубата Дебелина : 1.57"(40mm).Дупка Големина : 1.30-1.50 инчи (33-38mm).Бренд : Lexdale.Боја : Црна.Материјал : Месинг.Инсталација Тип На : Слободен Дупка.Број на Дупки е Потребно : 1. Број на Рачки : 1. Црева Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик.Водопадот spout дизајн за 1.5 GPM голем проток на вода и секојдневна употреба.Удобно и мека проток на вода носи елегантен и стилски надградба на вашиот тоалет.Една рачка на менувачот го прави проток на вода и контрола на температурата лесно.Високо квалитетни керамички кертриџ кој е лесен за ракување и течење-слободен, да се обезбеди трајност во вашата секојдневна употреба.Солидна месинг тело изградени со еден месинг лост рачка за трајни.Црна завршена е дизајниран за да се обезбеди отпорност на корозија и ' рѓа отпор, и лесно да се чисти.Една дупка палубата планината дизајн за лесна инсталација, и сите делови се вклучени за инсталација.Детални и професионална инсталација настава ги прави сите чекори јасни и лесно.Вода Црева : Вода црева се вклучени во пакетот.На 3/8" црева за голем проток на вода. (1/2" црева може да се направи што е потребно).Црева за Персонализација : Специјална цевка должина може да се прилагоди на вашите барања.Пред-продажба и продажба консултации.PN : (646)-744-9435. Pop-up мозоци се изработени од месинг, и тоа има свои overflow дупка за да се спречи истекување вода.Изгради-во анти-затнување цедилка дизајниран да лесно се фати на влакната и нешто што паѓа во безгрижни.Ако големината на pop-up мозоци се несоодветни за вашиот мијалник, ве молиме да стигнат до нас за да ви испрати на соодветна еден.Бренд : Lexdale Color : Black Material : Brass Installation Тип на : слободен Hole Number на Дупки Потребен : 1 Number на Рачки : 1 Hoses Материјал : не ' Рѓосувачки Челик.

Кон својствата

Производи во категоријата