Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Arcos 7-Парче Универзална Шунка Нож Блок Сет

Arcos 7-Парче Универзална Шунка Нож Блок Сет

DEN 4920.00
 

Производот е достапен
Достапност

Arcos универзална 7 компјутери блок во собата : 4 зеленчук, 7 кујна, 8-инчен готвач, 8 ножици, 8 леб, 9-1/2 шунка нож и beechwood блок.State-of-the-art направени сечилото обезбедува високо сечење сила (над 100 мм) и долго работ на задржување (над 350 mm).Направени на стврднат nitrum нерѓосувачки челик.Се одликува со ергономски и елегантен дизајн обезбедување рамнотежа и удобност зафат.Прецизно сечење алатка која се користи од страна на професионални готвачи во светот.ARCOS водечка Европска нож производителот, за производство на ножеви 100-процентно направена во Шпанија од 1745 воведува Универзално серија.На Arcos Универзална 7 компјутери нож блок сет ги опфаќа следниве : 4-инчен зеленчук нож, 7-инчен кујнски нож, 8-инчен готвач нож , 8-инчен ножици, 8-инчен леб нож, 9-1/2 шунка Нож и beechwood блок.Работа на уметност на секој начин.Сечилото е направен од NITRUM® нерѓосувачки челик.Ако нуди издржливост, цврстина, е остар жилет, и ' рѓа отпорни.Домот ергономски се справи нуди модерен современ дизајн заедно со трајност и удобност.Дршката скали се направени од polyoxymethylene (ПОМ) и е високо отпорна на влијание, абразија, и растворувачи.Заковки се направени од не ' рѓосувачки челик обезбедување на исклучително висока отпорност на корозија.Првично Arcos произведени ножеви исклучиво за професионална.Поради неговата висока сечење сила (над 100 мм) и долго работ на задржување (над 350 mm) кој го направи Arcos ножеви лидер во комерцијалниот пазар, сега Arcos ножеви се исто така достапни за крајните корисници која сака да се чувствуваат во нивни раце прецизно сечење алатка која се користи од страна на професионални готвачи во светот.

Кон својствата

Производи во категоријата