Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
iPhone X Екран Заштитник, CaseHQ Калено Стакло 9H Цврстина Екран Заштитници За Apple iPhone X,iPhone 10,Десет 5.8 во 2018 мобилен телефон[Случај Пријателски][3D Touch] [Ултра Јасно][Анти-нула]

iPhone X Екран Заштитник, CaseHQ Калено Стакло 9H Цврстина Екран Заштитници За Apple iPhone X,iPhone 10,Десет

DEN 190.32
 

Производот е достапен
Достапност

Компатибилен со Apple i Phone X / 10 (2017) ,Не Одговара за iphone8 / Плус, i Phone 7 / Плус, i Phone 6 S / Плус, i Phone 6 / Плус и други телефони.Направени од вистински калено стакло, кој го штити оригиналниот екран од искршената, со водечка индустрија на тврдоста на 9 H, само под дијамант со тврдост од 9 H.Обезбедува супер висока дефиниција јасност.Силиконски меур-слободен лепило се придржува до телефонскиот екран без било какви пропусти или меурчиња, напуштање на допир чувствителност непроменета.Оваа ултра тенок екран заштитник за i Phone X е само 0.26 mm дебели за целосен екран на допир чувствителност.На oleophobic слој е водоотпорен и ги заштитува против отпечатоци smudges и масло.ULTRA HD ЈАСНОСТ : Внимателно се тестирани материјали беа избрани за да се достави 100% јасност и подобра слика длабочина.Тоа нема да се скрие 25% посветла и поширок избор на бои i Phone X екран или го попречуваат неговата 3 D Touch акции. 3 D TOUCH КОМПАТИБИЛЕН : Супер-тенок 0.26 mm стакло овозможува екран заштитник да работи совршено со i Phone Десет е 3 D touch функционалност,answer : ___________________________ NOTE : Поради круг работ на Apple i Phone X / 10 (2017), screen protector ќе НЕ го покрива целиот екран, но само на рамна површина.Овој Екран Заштитник Вклопуваат е За : Apple i Phone X / 10 (2017) ,Не се Вклопуваат во други телефони.Ве молиме Имајте во предвид : - Поради круг работ на i Phone X / 10 (2017), screen protector ќе НЕ го покрива целиот екран, но само на рамна површина.Совршен Дизајн Совршен Заштита : -Со максимална заштита од високо влијание капки, гребнатини, инциденти, и испакнатините. -Ги штити против пот пот и нафтени остатоци од отпечатоци од прсти -Најдобар Начин да се Зголеми Препродажба Вредност -Меур бесплатна Инсталација -Најдобри екран на Допир за Точност-HD Дисплеј Јасност Нула Терминатор 9 H Цврстина, потешко од нож е ножот.Тоа не е претерано да се каже ова i Phone X екран заштитник е терминатор на било можно гребење од клучеви, нож или други остри предмети.Отпечаток Отпорни На hydrophobic oleophobic слој во голема мера го намалува smudges и анти-отпечатоци на вашиот i Phone X. Ќе го задржи вашиот екран чисти од едноставна избрише Специјален Дизајн/Внимание ве Молиме имајте во предвид : Само Одговара за Apple i Phone X, HD јасно, и ова не е 3 D целосна покриеност екран заштитник.Поради заоблени-edge дизајни на Apple i Phone X 2017 phone only, екран заштитник калено стакло е специјално направен да биде малку помали од вистинските екранот на вашиот i Phone X, ова го минимизира шансите на меурчиња, пилинг, и пукаат.Во исто време, со цел подобро да се прилагодат на вашиот омилен мобилен телефон школка.Пакетот Вклучува : 1 x Калено Стакло Екран Заштитник за i Phone X/10.

Кон својствата

Производи во категоријата