Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
ЉУБОВ МЕИ за Samsung Галакси S21 5G Случај,Отворено Спортски Воена Тешки Метали Покрие Водоотпорен Shockproof Dustproof со Полно Тело, Заштитни Случај со Изграден во Калено Стакло

ЉУБОВ МЕИ за Samsung Галакси S21 5G Случај,Отворено Спортски Воена Тешки Метали Покрие Водоотпорен Shockproof

DEN 239.76
 

Производот е достапен
Достапност

【Наменета за Галакси S21 】Супер заштитни случај само се вклопува Галакси S21 совршено.Тоа е одлична заштита кога ќе се во outdoor спортови како маратон, Природа, логорување, Отворено авантура.Ова е одличен производ за отворено ентузијасти. 【Анти-капка Shockproof Dustproof】Премија 3 слоеви Тешки воени одделение случај обезбедување на крајната заштита за вашиот телефон, да издржи шок и се откажат од 6ft (1.8 m)висока, солиден да се прилагоди на сите груби средини.Целосна затворен поклопец нудат целосно заштита, престанете да било нечистотија и прашина во вашиот телефон, не грижете се за во прав додека работат, песок додека си играат на плажата и качување на планината. 【Вграден Екран Заштитник】 Изграден во 9 H калено стакло екран заштитник, без да влијаат на допир sensitively да се заштити вашиот екран од гребење ефикасно.Во однос на вграден во калено стакло екран заштитник.ОТКЛУЧУВАЊЕ СО ЛИЦЕ Е ДОСТАПНА. 【Поддршка за Безжично Полнење】На тенок и транспарентен заштитни случај поддршка за безжично полнење, нема потреба да ги тргнеме на случај кога се полни и тоа може да го поддржи различни безжичните полначи.Голема безжичниот сигнал ќе ви овозможи слушнете луѓе јасно на телефонот без дисторзија. 【IPX6 Вода Дизајн】 IPX6 отпорен на вода за да се спречи наглото вода за прскање, не грижете се за играње на снег или на плажа.Не е оценет за подводна употреба, како што се нуркање или впива во вода.Бренд : ЉУБОВ МЕИ Компатибилен со Samsung Galaxy S21 5 G Материјал : Метал / Алуминиум / Силикони / Калено Стакло Главни карактеристики : shockproof, капка доказ, нечистотија доказ, Водоотпорен, нула доказ, со полно тело, заштита Боја : Црна, Бела, Црвена, Сребрена,Жолта , Војска Зелена Воена Одделение Капка Заштита: составена од тешки-должност машински алуминиумска рамка, додека внатре, меки силиконски обвива околу вашиот телефон, апсорпција и deflecting било шок вашиот уред искуства на влијание.ТЕШКИ : Направен од alluminum преку посебни занает обработка, визуелни и занает е совршено во комбинација по инсталацијата.БЕЗЖИЧЕН ПОЛНАЧ : Поддржува безжична полнењето без да ја отстраните случај.Уникатен дизајн овозможува лесен пристап до сите контроли и пристаништа, без да се отстрани случај.Сите копчиња, пристаништа, и на камерата леќи остане неограничен.лесно да се стави на и лесно да ги тргнеме.Инсталација Забелешка : 1. Не се стегне завртки со премногу сила.Тоа би можело да мрачно теми или се деформира гума запечатување и компромис перформанси. 2. Производот доаѓа со вграден екран заштитник.Ве молиме да го отстраните вашиот сопствен екран заштитник (ако го имате) пред да ја инсталирате.Забелешка Водоотпорна, едноставно може да се заштити вашиот мобилен од дожд или ненадејна оштетувања од вода, може да се соочи отпорни на вода, и rainproof, но не се стави во вода.Пакетот Вклучува 1 x Супер Здрав Случај за Samsung Галакси S21 5 G,1 x Ткаенина за Чистење,1 x lanyard прашка,1 x Прирачник за Корисникот (МОРА да се ЧИТА),1 x Шрафцигер.

Кон својствата

Производи во категоријата