Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Уметноста Алтернативи Професионални Образец За Уредување

Уметноста Алтернативи Професионални Образец За Уредување

DEN 406.08
 

Производот е достапен
Достапност

Направен од флексибилни .03 инчен транспарентен зелена пластика.Мат финиш, од една страна, за намалување на отсјај.Идеален за хоризонтален распоред-дрва-грмушки-огради-flagstone.За користење со .5mm молив води или пенкало точка.Направен во САД.Редизајниран Уметност Алтернативи шаблони се направени од издржлив и флексибилни 0.03" транспарентна зелена пластика со мат финиш, од една страна, за намалување на отсјај и леснотија замор на очите.Професионална Уредување дефиниција вклучува стандардни форми за распоред и дизајнирање на отворен простор.Симболи за дрва, грмушки, огради, и flagstones може да им помогне на план за надворешните површини пред да се пробие земјата.Намалени 1/4" = 1 нога со изграден во мастило risers да се одржи на шаблон исклучување на вашиот површината и да се намали мастило или да доведе smearing.Дизајниран за употреба со .5mm пенкало или молив точка.

Кон својствата

Производи во категоријата