Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Assurant 3-Годишно Апаратот Заштита План ($1000-$1249.99)

Assurant 3-Годишно Апаратот Заштита План ($1000-$1249.99)

DEN 4356.00
 

Производот е достапен
Достапност

ПЛАН ЗАПОЧНУВА : План започнува на датумот на купувањето.Покривање на механички дефекти почнува по производителот ќе истече.ПОКРИЕНОСТ ДЕТАЛИ : 100% функционални делови и работна вклучени на производи кои се користат за нормален, апарати за употреба и купени за во последните 30 дена.ПЛАН за БЕНЕФИЦИИ : $0 олеснување и без скриени трошоци.Целосно пренослив ако купи како подарок.Храна загуба надомест до $100 по одобрено барање за фрижидери и замрзнувачи.КАКО ДА се ОТКАЖЕ : Откажете во секое време, целосна наплата во рамките на првите 30 дена (под било какви побарувања платени).За да го откажете, посетете ја "Вашите Наредби" и кликнете на копчето "Врати или да го Замени Предметот" во близина на заштита план.Assurant 360º Заштита Планови се важи само за прифатливи производи купени во последните 30 дена.Ако вашиот производ не е ново, тоа мора да биде во рамките на производителот период да се квалификува за покривање.Покриеност за механички и електрични дефекти почнува по производителот ќе истече.Ако вашиот производ не содржи производители гаранција, механички и електрични дефект покриеност започнува веднаш.Ако вашиот производ не може да биде поправена ќе добиете нова или обновена надоместени замена на споредливи видот, квалитетот и функционалноста или подарок картичка, или парични средства за порамнување еднаква на куповната цена на оригиналниот производ.Вашата цел потврда ќе бидат испратени на адресата на е-пошта поврзана со вашата сметка.Ако не го добиете во рок од 2 работни дена или би сакале хартија copy, ве молиме контактирајте со нас.Иако терминот "подолг договор" и "продолжена гаранција" се често користени interchangeably, подолг сервисен договор не е гаранција.Гаранција е обезбедена од страна на производителот и се вклучени во набавната цена на производот.Продолжен договорот за сервисирање на трошоци за поправка за специфични компоненти, но не е продолжување на производителите гаранција.Ве молиме погледнете ги условите за целосна детали на покриеност, ограничувања и исклучоци.Ако не го добиете вашиот договор во рок од 2 работни дена, или би сакал да побара хартија за копирање, ве молиме контактирајте не на 1-866-761-7379 или посета www.assurantsolutions.com/svcplans.

Кон својствата

Производи во категоријата