Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Dahlia или Zinnia Матрицата, 3 x 3 инчи (XXS) - Zinnia Гранде Цвет Stencils за Сликарство Дефиниција

Dahlia или Zinnia Матрицата, 3 x 3 инчи (XXS) - Zinnia Гранде Цвет Stencils за Сликарство Дефиниција

DEN 216.72
 

Производот е достапен
Достапност

Обновливи Ѕид Матрицата Template - Употреба на Постери Картички Scrapbooking Списанија ЅИДОВИ, Подови Ткаенина Мебел Стакло или било каква Рамна Површина.Stenciling е еден од најлесниот и НАЈЕВТИН начин да ги красат - ажурирање на вашиот изглед со користење на различни бои, мотиви и шари.ПОЕКОНОМИЧНА алтернатива за позадината и decals - вие само треба да купат еден, и можете да го покрие целиот ѕид.Погоден за употреба на рамни површини со БИЛО кој ТИП НА БОЈА или stenciling метод - се користи 1 боја или комбинација на бои и да се исчисти со сапуница вода.Лесен за Употреба со Регистрација на Марки или се Преклопува.Направен од бело, проѕирни или 7.5 10mil Mylar, ОРИГИНАЛНИОТ матрицата филм НЕ е јасно пластика ќе гледаат само откако ќе започнете сликарство.БЕСПЛАТНИ Матрицата Вклучени со Секое Купување!ПРОВЕРЕТЕ ЈА ГОЛЕМИНАТА ПРЕД ДА НАРАЧАТЕ!.Ако не сте го доби издржливост за целиот ѕид, комбинација на слични stencils може да додадете светла прскање на боја.Голем stencils се направи прекрасен акцент на празен ѕид, обидете се со нив во близина на троседот или на маса или дури и од страна на skirting одбор, речиси секој ѕид простор што треба екстра дека нешто ќе се направи!Користење на ласерски сече Mylar филм и боја; тоа е лесно за дури и почетник да се произведе матрицата работа на многу ВИСОК КВАЛИТЕТ на Мебел, Ѕидови, Подови, Ткаенини, Прозорци и речиси сите други рамна површина.Stenciling е забавно за целото семејство, но ПАЗЕТЕ, тоа е многу зависност!КАКО ДА се МАТРИЦАТА.. Речиси секоја боја може да се користи за да се матрицата но со две од најпопуларните видови се Акрил и Сува четка Масло.Подготовка Секогаш да бидете сигурни дека на површината да се stenciled е чиста и соодветно подготвени без flaking боја.Инструкции Спреј задниот дел од матрицата лесно со спреј лепак и позиција на матрицата на креда линија или регистрација на марка.Боја : Натопи вашата четка или сунѓер во бојата потоа, ги исклучите повеќето од тоа на парче кујна хартија.Ако користите премногу бои ќе најдете дека тоа крвари зад матрицата, давање на моделот многу парталав рабови.Се применуваат боја со користење на горе и долу stippling движење, започнете надвор од секоја од stencils намали испис и работат на вашиот пат во кон средината.Расчистување : Миење на матрицата често во жешка сапуница вода, особено кога се менува боја.Не заборавајте да ја проверите за боја на задната страна на матрицата.Да се отстрани маслени бои и лепак од вашиот stencils и четки впие во терпентин за неколку минути.

Кон својствата

Производи во категоријата