Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
TUO Кујнски Нож Set - 10 Парчиња Нож во Собата со Дрвен Блок - Премија Фалсификувани германски Нерѓосувачки Челик, Ергономски Pakkawood Рачка - Црниот Јастреб Серија со Подар

TUO Кујнски Нож Set - 10 Парчиња Нож во Собата со Дрвен Блок - Премија Фалсификувани германски Нерѓосувачки

DEN 5758.80
 

Производот е достапен
Достапност

НОЖ во СОБАТА : 10 парче нож блок интегрира 3.5" paring нож, 7" секира нож, 7" santoku нож, 8" готвач е нож, 9" леб нож, 5" алатка нож, 7" boning нож, 8" усовршувајќи челик, пилешко режа, и природна гума нож блок.Интегрирани практични прибор за јадење ви помогне да ја заврши серијата на кујната задачи како што се пилинг, сечење, режење, сечкање и shearing.СЕ ОСЛОБОДИТЕ ОД НЕРЕДОТ : Можете да ги чува сите ножеви уредно во природна гума дрво блок за да се спаси вредни простор, бидете кујната средина повеќе уредно и заштита на вашиот ножеви од оштетување.Кога подготовка на вкусни јадења, можете да може ефективно да го подобри вашиот ефикасноста на работата.ОБЕЗБЕДИ УДОБНОСТ ЗА РАЦЕ : рачката на секој нож со нож блок сет е дизајниран со ергономски крива, која може да се минимизира болка на рачниот зглоб.Pakkawood е засилен со 3 навртки и полира со мазна површина, давајќи ви удобно и безбедно сечење искуство.ИДЕАЛЕН ЗА ПРЕЦИЗНО СЕЧЕЊЕ : сечилото е со фалсификувани германски високо-јаглерод, од не ' рѓосувачки челик, достигнувајќи Rockwell цврстина на 56+, кој им овозможува на работ на ножот да имаат подобро задржување и подолг живот.Вграден-во острат челик, исто така, им помага на вашиот готвач нож ја задржи својата острина.КУЈНСКИ НОЖ во СОБАТА ЗА ПОДАРОК : црна појавата на природна гума дрвен блок се судира со сребро нож, кој може да стане единствен присуство во вашата кујна и да ја направат кујната изгледаат повеќе домот.Пакување кутија е во прилог, можете да ја испратите директно на вашето семејство или пријатели.Во овој 10 компјутери нож во собата, имаме голема момци—7-инчен Секира Нож, 9-инчен Леб Нож, 8-инчен Готвач е Нож и со 8-инчен Santoku Нож.И се разбира на помалите—7-инчен Boning Нож, 5-инчен Комунални Нож и со 3,5-инчен Paring Нож.Она што е уште поважно, во овој сет има кујна shears и усовршувајќи челик.Таа, исто така доаѓа со многу дише нож блок носителот, што е квалитетно дрво, што е исклучително удобно на допир.Сите ножеви во овој нож го поставите усвојува Високо-Јаглероден Челик и Pakkawood се Справи, вклучувајќи и Кујната Shears и Усовршувајќи Челик.Премиум материјали се олицетворение на нашите извршување на квалитетот на производот и вашето задоволство.Овој нож го поставите дефинитивно ќе ги исполни сите ваши готвење потреби!.TUO се стреми висока индустрија квалитет и ги надминува стандардите за индустријата.Ние никогаш нема да бидат задоволни со повеќе исклучителни производи и повисок квалитет на услугите.Кина е работилница за светот, над 75% од прибор за јадење во светот е произведен во Yang Jiang, Кина.Се наоѓа во Yangjiang, родниот град на Chinas кујнски ножеви, Tuo бренд веќе стана индустријата пионер, но ние не ќе престане да постои, нашата духот на истражување и adventuring ќе направи TUO стане меѓународно популарен бренд.Нека TUO Дух инспирира секој немирен срце во секој агол на светот.

Кон својствата

Производи во категоријата