Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
TELEMECANIQUE СЕНЗОРИ Ротари, Прилагодлив Ролери Лост за Општа Намена Граница Вклучите; Локација: Страна, Контакт Форма: 1NC/1NO,

TELEMECANIQUE СЕНЗОРИ Ротари, Прилагодлив Ролери Лост за Општа Намена Граница Вклучите; Локација: Страна, Контакт

DEN 4183.92
 

Производот е достапен
Достапност

Овој минијатурен граница вклучите карактеристики компактен метално куќиште за заштита на компоненти.Употреба во пакување, ракување со материјали, пренесување, обработка, и храна и пијалаци за ракување.Граница Вклучите Стил : Општа Намена Граница Вклучите Основните Actuator Стил - Граница Вклучите : Ротари Actuator Стил - Граница Вклучите : Ротари, Прилагодлив Ролери Лост Actuator Локација - Граница Вклучите : Несакани Предмет : Општа Намена Граница Вклучите AC Контакт Рејтинг - Граница Вклучите : 10 A @ 240 V DC Контакт Рејтинг - Граница Вклучите : 10 A @ 240 V Контакт Форма - Прекинувачи : 1 NC/1 NO Actuator Должина - Граница Вклучите : 1.30" да 3.29" Тело Висина - Граница Вклучите : 2.56" Тело Ширина - Граница Вклучите : 1.22" Тело Длабочина - Граница Вклучите : 1.18" Подигање Запечатени Actuator - Граница Вклучите : Без Навој за Панел Монтажа - Граница Вклучите : Нема Тело Стил - Граница Вклучите : Минијатурни NEMA Оценка : 1, 2, 4, 6, 12, 13 Инсталации Влез : 1/2" NPT Електрични Врска : Завртка Терминали IP Оценка : 67 Движење : Г.С., CCW Патување : Вкупно Патувањето 90 Степени Серија : XCKD Оперативни Темп.Опсег : -13 Степени на 158 Степени F Ролери Материјал : Термопластични Ролери Кол. : 0.63" Ролери Ширина : 0.22" Тело Материјал : Цинк Рака Материјал : Цинк Оперативни Сила : 0.90 во.-lb.Стандарди : УЛ, АДС, CE.

Кон својствата

Производи во категоријата