Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
45KVA Привремена Моќ Дистрибутивниот Систем - 480V да 240D/120V 3PH - (1) 460R9W (2) CS8269

45KVA Привремена Моќ Дистрибутивниот Систем - 480V да 240D/120V 3PH - (1) 460R9W (2) CS8269

DEN 511.20
 

Производот е достапен
Достапност

MPD-480 D-45 KVA-240.120-1 X60 A-2 X50 A.Направен во Тексас На Ларсон Електроника MPD-480 D-45 KVA-240.120-1 X60 A-2 X50 A енергија дистрибуција трафостаница претвора 480 VAC електрични струи во 240 D/120 VAC три-фаза.Овој модул обезбедува оператори способност за безбедно да се изнесе и дистрибуција на 480 VAC енергија од различни извори, вклучувајќи генератори и директна мрежа моќ. *Ве МОЛИМЕ ЗАБЕЛЕШКА : БИЛО БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ НУДИ НЕ се ОДНЕСУВААТ НА ЕНЕРГИЈА ДИСТРИБУЦИЈА ПАНЕЛИ ТРАНСФОРМАТОРИ ИЛИ ТРАФОСТАНИЦИ* Преносни Енергија Дистрибуција Цел и Use The MPD-480 D-45 KVA-240.120-1 X60 A-2 X50 A преносни моќ дистрибутивниот систем дава оператори способност на власт на нивните 240 volt и 120 volt опрема од еден систем.На примарна страна на операторите се поврзете 480 volt линија-во власта преку 25` на #8 Тип W кабелот.На секундарната страна на операторите се поврзете со еден 460 R9 W и две CS8269 кутиите на двата краја за 240 V опрема.Операција : 25` #8 Тип W линија-во кабелот носи 480 V три фаза моќ на NEMA 3Р 60-amp 480 V три фаза основно disconnect кој содржи три 60-amp време на одложување осигурувачи и поминува 480 V три фаза преку трансформатор.На NEMA 3Р 45 KVA трансформатор претвора 480 V да 240 D/120 V три фаза и се преминува на тековната средните панел.Секундарната страна на трансформатор гасови на 240 D/120 V три фаза 125-amp главниот повлечи NEMA 3Р панел.Ова средно панел содржи еден 60-засилувач 3-пол 250 V прекинувач заштита на еден 60-amp 250 V 460 R9 W receptacle и две 50-amp 2-пол 250 V breakers заштита две 50-amp 250 V CS8269 кутиите на двата краја.Сите кутиите на двата краја се опремени со водоотпорна покрива.Заштитна Изградба : за Разлика од многу преносни енергија разводни кутии направени од пластика и користење на тенки мерач низок градус метали во нивната изградба на овој модул е дизајниран за сериозни употреба и ruggedly изградени да издржат бара услови и тешки индустриски апликации.Трансформатор и оптоварување собранието е монтиран на 3/16" дебела јаглероден челик монтажа платформа и товарот центар/дистрибуција собранието е монтиран на стандард 2.

Кон својствата

Производи во категоријата