Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
36Pcs Азбука Писмо Stencils, 4 инчен Обновливи Пластични Буква и Број Stencils за Дрво, Ѕид, Chalkboard, Сликарство Учење, Дома Занает Декорација, DIY Училиште Уметнички Проекти

36Pcs Азбука Писмо Stencils, 4 инчен Обновливи Пластични Буква и Број Stencils за Дрво, Ѕид, Chalkboard, Сликарство

DEN 311.76
 

Производот е достапен
Достапност

1. Големина : писмото занает stencils големина е 4*4 инчен/ 10.16*10.16 cm.Тоа е добра алатка за цртање и погоден за секојдневна употреба. 2. Безбедно и Обновливи Писмо Stencils : Азбука сликарство stencils е направена од еколошки пластика, кој е издржлив, обновливи и безбедно за вас и вашите деца. 3. Компатибилност на Алатка за Цртање : Тие се погодни за повеќето пенкало, текстура пасти, креда, гел медиуми, спрејови, мастило, спрејови, mists, акрилна боја, и повеќе. 4. Широка Примена : На буквата број stencils се идеални за дом, училиште, канцеларија, внатрешна и надворешна апликација занает декорација, како платно за уметност, дрво, стакло или ѕид, ткаенина, chalkboard, сигнализацијата, бистри, камен, постери и повеќе DIY уметнички проекти. 5. Она што Ќе Добиете : Доаѓа со 26 парчиња на писмо шаблони од А до Ш и 10 парчиња број на обрасци од 0 до 9. Се задоволат различните потреби на вашата дневна уметнички проекти. 36 Pcs Азбука Писмо Stencils, 4 инчен Обновливи Пластични Буква и Број Stencils за Дрво, Ѕид, Chalkboard, Сликарство Учење, Дома Занает Декорација, DIY Училиште Уметнички Проекти Спецификација Боја : Бела Големина : 4" x 4" Материјал : Еколошки пластични Карактеристики 1.Безбедно и Обновливи Писмо Stencils : Азбука сликарство stencils е направена од еколошки пластика, кој е издржлив, обновливи и безбедно за вас и вашите деца. 2.Широка Примена : На буквата број stencils се идеални за дом, училиште, канцеларија, внатрешна и надворешна апликација занает декорација, како платно за уметност, дрво, стакло или ѕид, ткаенина, chalkboard, сигнализацијата, бистри, камен, постери и повеќе DIY уметнички проекти. 3.Идеален Подарок : Тоа е одличен подарок за вашите пријатели и семејството кој ужива DIY проекти.Пакетот вклучува - Z азбука дефиниција (26 компјутери) 0 - 9 број дефиниција (10 парчиња).

Кон својствата

Производи во категоријата