Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Arcos 6-Парче Универзален Нож во Собата со Beechwood Блок Сечење Одбор

Arcos 6-Парче Универзален Нож во Собата со Beechwood Блок Сечење Одбор

DEN 3168.00
 

Производот е достапен
Достапност

Совети За Употреба и Maintenance Wash ножеви веднаш по употреба со благ сапун.Она што е во Box6-парче сет вклучува 4-инчен paring, 7-инчен директно остро кујна, 8-инчен готвач, 8 инчен serrated леб, 10-инчен granton-две флексибилни режење ножеви; 5-слот beechwood block Arcos Nitrum Нерѓосувачки Steel Nitrum е азот-збогатен нерѓосувачки челик формула која е се наоѓаат исклучиво во Arcos ножеви.Во 1745, Дон Хуан де Arcos започна со рака-изработка на првиот ножеви и ножици означени со Arcos бренд, и многу од овие парчиња се прикажани во Националниот Музеј на Археологија од Мадрид.Кој ексклузивен Arcos нерѓосувачки челик формула наречена Nitrum, овој нож е направен од мартензитни од не ' рѓосувачки челик, со додадени молибден и vanadium за зајакнување.Машина за миење садови безбедно, иако миење на рацете се препорачува.Заковки се направени од посебен алуминиум за да се обезбеди висока отпорност на корозија.

Кон својствата

Производи во категоријата