Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Bettomshin M6 Хексадецимален Гром M6-1 x 100mm Хексадецимален Гром unc завршетоци со Хексадецимален Главата на Завртката Завртки 304 од не ' Рѓосувачки Челик Целосно Навој Хекса

Bettomshin M6 Хексадецимален Гром M6-1 x 100mm Хексадецимален Гром unc завршетоци со Хексадецимален Главата

DEN 198.96
 

Производот е достапен
Достапност

【ДИМЕНЗИЈА】- M6 x 100mm ; Род Должина : 100mm / 3.94"; Хексадецимален Ширина : 10мм / 0.39". 【Хексадецимален Дебелина】- 4mm/ 0.15"; Теренот : 1mm / 0.039"; Стандард : ISO4017/DIN933. 【МАТЕРИЈАЛ】- Ова Хексадецимален Главата Завртки е направен од 304 од не ' Рѓосувачки Челик кој е супериорен во однос на редовните челик и било цинк позлатен сврзувачки елементи, обезбедува добра цврстина и отпорност на корозија во лоши средини. 【АПЛИКАЦИЈА】- На болт ќе бидат стабилни и да се поставуваат на механизам кој ротира во правец на стрелките на часовникот или тресе насилно, добар анти-расклатување ефект.Широко се користи во базен пумпа impellers, висок притисок на проток пумпа impellers, мермер машини, машини за сечење опрема, камион тркала центри итн. 【ПАКЕТ СОДРЖИНА】- 8pcs×Хексадецимален Главата Завртки; Боја : Сребро Тон;.Bettomshin 8pcs Целосно Навој Хексагонални Гром Опис : На прачка со целосна навој на хексадецимален завртки генерално се нарекува целосно навој хексагонални завртки.Тоа обезбедува одлични зафат сила.На прачка со дел од нишката е генерално се нарекува половина навој хексагонални гром.Тоа им помага каде стриже отпор е важно. 1. Овие хексагонални завртки се направени од високо квалитетна SUS на 304 нерѓосувачки челик материјал, тие имаат стабилни перформанси и добра отпорност на корозија. 2. Нашата контрола на квалитет се движи од изборот на суровини за ладно фалсификување на ќорци, заб триење, и сеопфатна инспекција на оптика. 3. Тоа е широко се користат во кревет рамки, железни врати, виткање столици, велосипеди, градина опрема, огради, скали, бродови, доковите, автомобили, алатни машини, DIY проекти итн. 4. Нерѓосувачки челик хексадецимален завртки се многу погодна за внатрешна и надворешна употреба.Тие имаат одлични ' рѓа отпор во свежа вода и сол вода апликации.Спецификација : Име на Производ : Хексадецимален Главата Гром Бренд : Bettomshin Главната Боја : Сребро Тон Големина : M6 x 100mm Материјал : 304 од не 'Рѓосувачки Челик Крај : Челик Заврши Род Должина : 100mm / 3.94" Хексадецимален Ширина : 10мм / 0.39" Хексадецимален Дебелина : 4mm/ 0.15" на Теренот : 1mm/ 0.039" Монтажа Дупка Големина : M6 Пакет Содржина : 8pcs * Хексадецимален Главата Завртки.

Кон својствата

Производи во категоријата