Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
6 Штекер Surge Protector 15A 120V со Рамен Ротирачки Plug 4ft кабелот за Напојување 3 Prong 6 Штекер Моќ Лента со 4 Метри Power Кабел и 360 степени Ротирачки Приклучокот, Црна CNE470936 (2 Парчињ

6 Штекер Surge Protector 15A 120V со Рамен Ротирачки Plug 4ft кабелот за Напојување 3 Prong 6 Штекер Моќ Лента

DEN 695.76
 

Производот е достапен
Достапност

ВГРАДЕН-ВО SMART PROTECTION : Ова surge protector обезбедува 180 Joule Енергија Оценка која ги заштитува основните вашиот електронски уреди, како компјутери, периферни уреди, домаќинство, електроника и други уреди од ненадејна извира и молња штрајкови.УЛ ЗАВЕРЕНА : C 4 метри кабелот за напојување (14 AWG) обезбедува дополнителни кабелот должина и обезбедува безбедно 15 amp моќ лента долг кабелот со коло прекинато која исклучува кога прекумерна струја е откриен.ТРАЈНИ ОШТЕТУВАЊА ОТПОРНИ Обвивка : C&E Surge protector доаѓа во трајни влијание-отпорни ABS случај кој ги штити кола од оган, оштетување и ' рѓа.ТЕНКИ ПРОСТОР за ЗАШТЕДА на енергија ДИЗАЈН : Одличен за сите краишта на заводот, забава и дома.Не земајте до вашиот простор на сите.ТЕШКИ продолжени кабли со 14 AWG жица и 15 Amp / 1800 Вати енергија оценка.Овие пренапони заштитници имаат 6 хоризонтални места и функција рамен 360 степени ротирачки приклучокот, која ќе обезбеди поголема флексибилност при изборот на некој ѕиден штекер.Сега можете да го приклучете зад мебел и да се добие околу другите пречки со леснотија.Овој модел има 6 нога кабелот за напојување.Нашиот 6-Штекер моќ Ленти се УЛ наведени, фабрика тестирани и се наменети за безбедност.Вграден-во коло прекинато спречува оптоварување на моќ лента.Сите места се основани за да се заштити вас, вашиот дом и вашата опрема.Електрични оценка : 125 Volts AC. 15 Засилувачи. 1800 w.Макс пренапони напон : 6 KV.Макс пренапони Дисипација : 180 joules.Макс Скок на струјата : 12000 Засилувачи.Стегање време на одговор : помалку од 1 nanosecond.Температурата опсег : -40 C до +80 C.

Кон својствата

Производи во категоријата